אורטודנט מומחה – טיפול מהיר, יעיל ואסתטי בשיטה חדשה

 

אורטודנט מומחהיישור שיניים הוא הרבה יותר מעוד טיפול שמבצעים מסיבות אסתטיות. חיוך יפה ובריא תורם בצורה משמעותית למראה החיצוני שלנו, משפיע על הדימוי העצמי וגורם לנו לייזום קשרים חברתיים ועסקיים. בעבר, טיפולי יישור שיניים התבצעו רק בבני נוער בגיל העשרה. כיום, רפואת השיניים המודרנית מאפשרת יישור שיניים גם למבוגרים. את הטיפול מבצע אורטודנט מומחה תוך שימוש במתקני מתכת ופלסטיק. קיימת היום אופציה של טיפול יישור שיניים עם גשרים שקופים, טיפול מקוצר וטיפולים זולים.

 

מתי כדאי להתחיל בטיפול יישור שיניים?

פנייה אל אורטודנט מומחה מומלצת בכל מצב בו קיימות שיניים עקומות או בולטות. אי סדירות של הלסתות תטופל גם כן בהצלחה על ידי אורטודנט. כאשר ניכרת בעיה כדאי לגשת להתייעצות עם רופא שיניים כבר בגיל 8. במידה ולא בצעתם טיפול יישור שיניים בגיל צעיר, אין סיבה שלא תעשו זאת כעת. טיפול יישור שיניים מומלץ בכל מקרה בו שיניים עקומות פוגעות באיכות החיים ומונעות מהמטופל לחייך לעתים קרובות.

אם אתם מתביישים בחיוך שלכם ונמנעים מחיוכים בחברה – יש לרפואת השיניים המודרנית אל היכולת לסייע לכם. חוששים ממחירים יקרים? קיימות היום גם שיטות טיפול לא יקרות ואפשרויות של פריסת תשלומים. יישור שיניים כבר לא נחשב לעסק יקר. יש לשיניים תרומה משמעותית למראה החיצוני, אל תוותרו על ההזדמנות לשפר את איכות החיים ולהגשים את עצמכם.

מקרים בהם יישור שיניים נדרש

  1. יישור שיניים עקומות מסיבות אסתטיות
  2. עיכוב בבקיעת שיניים
  3. עודף שיניים בפה
  4. צפיפות שיניים גבוהה
  5. סגירה לא נכונה של הלסתות

 

כיצד השיניים מתיישרות?

האורתודנט מציב את מתקן היישור מתוך מטרה להפעיל כוח שיגרום לתזוזה של השיניים או הלסתות. הצבת המתקן במקום הנכון חיונית לכיוון תזוזת השיניים. מתקן היישור (הסמכים) מפעיל לחץ עדין וממושך על השיניים ומניע אותן כך אל המקום הרצוי. ישנם מקרים בהם נדרשת עקירה של שיניים או הרחבה של עצם הלסת.

הטיפול האורתודנטי כולו דורש מספר חודשים עד שנתיים. במהלך תקופת הטיפול נדרשות מספר פגישות מעקב עם אורטודנט מומחה. בחלק מהפגישות הרופא מזיז מעט את מתקן היישור ומותח אותו להגברת הלחץ וכיוון תזוזת השיניים. בהתאם לצורך המטופל מתבקש לבצע צילומים על מנת לאפשר לרופא לקבל תמונת מצב מדויקת של מערכת השיניים.

 

3 גורמים עיקריים להצלחת הטיפול

שיתוף פעולה מלא מצד המטופל הכרחי להצלחת הטיפול. המטופל מתבקש לשמור בצורה קפדנית על היגיינת הפה, להרכיב את הפלטה על פי הנחיית הרופא ולהגיע אל פגישות המעקב. במקרים בהם המטופל אינו משתף פעולה הטיפול עשוי להיות ממושך יותר. ייתכנו מצבים בהם בעקבות אי שמירה על היגיינה הרופא ימליץ על פירוק מתקן היישור.

2 גורמים נוספים שמשפיעים על הצלחת הטיפול הם התגובה הביולוגית של השיניים, הלסתות והגוף לטיפול והקצב בו גדלות הלסתות והפנים. הרופא עוקב אחר התגובות של הגוף ומתייחס גם לקשיים נפשיים. הקצב בו גדלות עצמות הלסת משפיע על תזוזת השיניים. נציין שישנם מקרים בהם נדרש טיפול יישור שיניים חוזר לאחר מספר שנים.

 

יישור שיניים קלאסי בשיטת הסמכים

מזה שנים רבות, טיפולי יישור שיניים מתבצעים באמצעות סמכים ממתכת אותם מדביקים אל השיניים. חוט מתכת מושחל בתוך הסמכים ומפעיל כך לחץ מתון על השיניים ומכוון תזוזה לכיוון המבוקש. את חוט המתכת מחזיקות גומיות שדורשות החלפה תכופה. את סמכי המתכת הקלאסיים אפשר יהיה להחליף בסמכים שקופים או בסמכים שאינם דורשים החלפת גומיות. אלו שמבקשים להפוך את הטיפול לאסתטי יותר בוחרים סמכים שקופים עשויים פלסטיק או סמכים עשויים חרסינה.

 

יישור שיניים בשיטת הקשתות השקופות – חדש!

אלו שחשוב להם לשמור על מראה אסתטי ככל האפשר במהלך הטיפול בוחרים ליישר את השיניים עם סדרת קשתות שקופות. נציין ששיטת הטיפול הזו אינה מתאימה לכל המקרים. המטופל מקבל סדרת קשתות אותן עליו להרכיב על השיניים במרבית שעות היום (כדאי להרכיב את הקשתות 24 שעות ביממה). הקשתות מפעילות לחץ על השיניים ומכוונות כך את תנועת השיניים. הטיפול מתוכנן מראש כך שכל מטופל מקבל סדרת קשתות. עם התקדמות הטיפול יש להחליף את הקשתות על מנת להבטיח הפעלת לחץ מתגבר על השיניים, ולהתאים את מתקן היישור למצב החדש לאחר התזוזה.

נדגיש ששיטת הקשתות יקרה יותר בצורה משמעותית בהשוואה לשיטת הסמכים. היתרון הגדול הוא האפשרות לפרק את הקשתות לפי צורך. כך למשל, ניתן יהיה להסיר את הקשתות לקראת אירוע חשוב. המטופלים נדרשים לגלות אחריות אישית ולהרכיב את הקשתות במשך רוב שעות היממה. במקרים בהם המטופל אינו מרכיב את הקשתות 24 שעות ביממה הטיפול מתעכב. יישור שיניים בשיטת הקשתות השקופות נחשב לטיפול חדשני שניתן רק במרפאות המובילות.

 

איך מתכוננים לטיפול יישור שיניים?

אורטודנט מומחה מומלץכל מטופל צעיר או מבוגר שמתחיל טיפול יישור שיניים מתבקש לקחת בחשבון שמדובר בתהליך ממושך והדרגתי. התקנת מתקן היישור על השיניים מקשה על הניקוי ויוצרת מצב בו שאריות מזון רבות נתקעות בין הסמכים. מתקני יישור אינם מאפשרים שימוש בחוט דנטלי כך שקשה להשלים ניקוי יסודי של חלל הפה. על מנת להתמודד נכון עם בעיות ההיגיינה הצפויות כדאי לטפל בכל נזקי העששת ולבצע ניקוי אבנית יסודי טרם תחילת הטיפול.

לפני כל פנייה אל אורטודנט מומחה כדאי להגיע אל רופא שיניים ולבצע סתימות, טיפולי שורש וכל טיפול אחר שנדרש. לאחר התקנת מתקן היישור הטיפול בשיניים הופך מורכב יותר. האורטודנט מתחיל בטיפול רק לאחר טיפול יסודי של שיננית שכוללת הסרה מלאה של כל המשקעים והאבנית. במהלך התקופה בה אתם עונדים את מתקן היישור כדאי לבצע ניקוי אצל שיננית אחת ל-4 חודשים.

 

 

צרו קשר ונחזור בהקדם!

השאירו פרטים לייעוץ ללא התחייבות!

חכו! אל תפספסו את המאמרים המקצועיים שלנו

הסרת שיער בלייזר

לכל אדם יש שיער בחלקי גופו השונים. ישנם אנשים שיש להם שיער דק או שיער עבה, ישנם אנשים שיש להם שיער בהיר או שיער כהה,

אחות סיעודית פרטית לבני הגיל השלישי

  הנוחות והיתרונות של שכירת שירותי אחות סיעודית מספקת מערך טיפול לבני הגיל השלישי שיש להם צרכים רפואיים מיוחדים או מורכבים. אחיות פרטיות הן מטפלות

השתלת שיניים ביום אחד- בעד ונגד

בעיות בשיניים הן מצב רפואי מאוד לא נעים שיכול להוביל לבעיות גדולות הרבה יותר. השיניים הן מעבר לחלק אסתטי בפנים, הן אלה שמאפשרות לעיסה וכניסה

איך נוכל לשלוט בחרדה שלנו?

רובינו עשויים לחוש מדי פעם תחושת חרדה, מתח וסטרס. חרדה יכולה לתקוף אותנו באופן חד פעמי ולעיתים היא עשויה להפוך לכרונית ומאיימת. עבור זה נדרש

האם CBD יכול לסייע לטחורים ופיסורה?

טחורים ופיסורה הן שתי מחלות שונות אשר מופיעות באזור פי הטבעת. מכיוון שהמחלות הללו מופיעות באזור דומה, ישנה נטייה לבלבל בין טחורים לבין פיסורה. אך

התקשרו עכשיו