אורטודנט מומחה – טיפול מהיר, יעיל ואסתטי בשיטה חדשה

היחידה לבריאות השיניים מתחייבת למחיר הטוב ביותר!

 

אורטודנט מומחהיישור שיניים הוא הרבה יותר מעוד טיפול שמבצעים מסיבות אסתטיות. חיוך יפה ובריא תורם בצורה משמעותית למראה החיצוני שלנו, משפיע על הדימוי העצמי וגורם לנו לייזום קשרים חברתיים ועסקיים. בעבר, טיפולי יישור שיניים התבצעו רק בבני נוער בגיל העשרה. כיום, רפואת השיניים המודרנית מאפשרת יישור שיניים גם למבוגרים. את הטיפול מבצע אורטודנט מומחה תוך שימוש במתקני מתכת ופלסטיק. קיימת היום אופציה של טיפול יישור שיניים עם גשרים שקופים, טיפול מקוצר וטיפולים זולים.

 

מתי כדאי להתחיל בטיפול יישור שיניים?

פנייה אל אורטודנט מומחה מומלצת בכל מצב בו קיימות שיניים עקומות או בולטות. אי סדירות של הלסתות תטופל גם כן בהצלחה על ידי אורטודנט. כאשר ניכרת בעיה כדאי לגשת להתייעצות עם רופא שיניים כבר בגיל 8. במידה ולא בצעתם טיפול יישור שיניים בגיל צעיר, אין סיבה שלא תעשו זאת כעת. טיפול יישור שיניים מומלץ בכל מקרה בו שיניים עקומות פוגעות באיכות החיים ומונעות מהמטופל לחייך לעתים קרובות.

אם אתם מתביישים בחיוך שלכם ונמנעים מחיוכים בחברה – יש לרפואת השיניים המודרנית אל היכולת לסייע לכם. חוששים ממחירים יקרים? קיימות היום גם שיטות טיפול לא יקרות ואפשרויות של פריסת תשלומים. יישור שיניים כבר לא נחשב לעסק יקר. יש לשיניים תרומה משמעותית למראה החיצוני, אל תוותרו על ההזדמנות לשפר את איכות החיים ולהגשים את עצמכם.

מקרים בהם יישור שיניים נדרש

  1. יישור שיניים עקומות מסיבות אסתטיות
  2. עיכוב בבקיעת שיניים
  3. עודף שיניים בפה
  4. צפיפות שיניים גבוהה
  5. סגירה לא נכונה של הלסתות

 

כיצד השיניים מתיישרות?

האורתודנט מציב את מתקן היישור מתוך מטרה להפעיל כוח שיגרום לתזוזה של השיניים או הלסתות. הצבת המתקן במקום הנכון חיונית לכיוון תזוזת השיניים. מתקן היישור (הסמכים) מפעיל לחץ עדין וממושך על השיניים ומניע אותן כך אל המקום הרצוי. ישנם מקרים בהם נדרשת עקירה של שיניים או הרחבה של עצם הלסת.

הטיפול האורתודנטי כולו דורש מספר חודשים עד שנתיים. במהלך תקופת הטיפול נדרשות מספר פגישות מעקב עם אורטודנט מומחה. בחלק מהפגישות הרופא מזיז מעט את מתקן היישור ומותח אותו להגברת הלחץ וכיוון תזוזת השיניים. בהתאם לצורך המטופל מתבקש לבצע צילומים על מנת לאפשר לרופא לקבל תמונת מצב מדויקת של מערכת השיניים.

 

3 גורמים עיקריים להצלחת הטיפול

שיתוף פעולה מלא מצד המטופל הכרחי להצלחת הטיפול. המטופל מתבקש לשמור בצורה קפדנית על היגיינת הפה, להרכיב את הפלטה על פי הנחיית הרופא ולהגיע אל פגישות המעקב. במקרים בהם המטופל אינו משתף פעולה הטיפול עשוי להיות ממושך יותר. ייתכנו מצבים בהם בעקבות אי שמירה על היגיינה הרופא ימליץ על פירוק מתקן היישור.

2 גורמים נוספים שמשפיעים על הצלחת הטיפול הם התגובה הביולוגית של השיניים, הלסתות והגוף לטיפול והקצב בו גדלות הלסתות והפנים. הרופא עוקב אחר התגובות של הגוף ומתייחס גם לקשיים נפשיים. הקצב בו גדלות עצמות הלסת משפיע על תזוזת השיניים. נציין שישנם מקרים בהם נדרש טיפול יישור שיניים חוזר לאחר מספר שנים.

 

יישור שיניים קלאסי בשיטת הסמכים

מזה שנים רבות, טיפולי יישור שיניים מתבצעים באמצעות סמכים ממתכת אותם מדביקים אל השיניים. חוט מתכת מושחל בתוך הסמכים ומפעיל כך לחץ מתון על השיניים ומכוון תזוזה לכיוון המבוקש. את חוט המתכת מחזיקות גומיות שדורשות החלפה תכופה. את סמכי המתכת הקלאסיים אפשר יהיה להחליף בסמכים שקופים או בסמכים שאינם דורשים החלפת גומיות. אלו שמבקשים להפוך את הטיפול לאסתטי יותר בוחרים סמכים שקופים עשויים פלסטיק או סמכים עשויים חרסינה.

 

יישור שיניים בשיטת הקשתות השקופות – חדש!

אלו שחשוב להם לשמור על מראה אסתטי ככל האפשר במהלך הטיפול בוחרים ליישר את השיניים עם סדרת קשתות שקופות. נציין ששיטת הטיפול הזו אינה מתאימה לכל המקרים. המטופל מקבל סדרת קשתות אותן עליו להרכיב על השיניים במרבית שעות היום (כדאי להרכיב את הקשתות 24 שעות ביממה). הקשתות מפעילות לחץ על השיניים ומכוונות כך את תנועת השיניים. הטיפול מתוכנן מראש כך שכל מטופל מקבל סדרת קשתות. עם התקדמות הטיפול יש להחליף את הקשתות על מנת להבטיח הפעלת לחץ מתגבר על השיניים, ולהתאים את מתקן היישור למצב החדש לאחר התזוזה.

נדגיש ששיטת הקשתות יקרה יותר בצורה משמעותית בהשוואה לשיטת הסמכים. היתרון הגדול הוא האפשרות לפרק את הקשתות לפי צורך. כך למשל, ניתן יהיה להסיר את הקשתות לקראת אירוע חשוב. המטופלים נדרשים לגלות אחריות אישית ולהרכיב את הקשתות במשך רוב שעות היממה. במקרים בהם המטופל אינו מרכיב את הקשתות 24 שעות ביממה הטיפול מתעכב. יישור שיניים בשיטת הקשתות השקופות נחשב לטיפול חדשני שניתן רק במרפאות המובילות.

 

איך מתכוננים לטיפול יישור שיניים?

אורטודנט מומחה מומלץכל מטופל צעיר או מבוגר שמתחיל טיפול יישור שיניים מתבקש לקחת בחשבון שמדובר בתהליך ממושך והדרגתי. התקנת מתקן היישור על השיניים מקשה על הניקוי ויוצרת מצב בו שאריות מזון רבות נתקעות בין הסמכים. מתקני יישור אינם מאפשרים שימוש בחוט דנטלי כך שקשה להשלים ניקוי יסודי של חלל הפה. על מנת להתמודד נכון עם בעיות ההיגיינה הצפויות כדאי לטפל בכל נזקי העששת ולבצע ניקוי אבנית יסודי טרם תחילת הטיפול.

לפני כל פנייה אל אורטודנט מומחה כדאי להגיע אל רופא שיניים ולבצע סתימות, טיפולי שורש וכל טיפול אחר שנדרש. לאחר התקנת מתקן היישור הטיפול בשיניים הופך מורכב יותר. האורטודנט מתחיל בטיפול רק לאחר טיפול יסודי של שיננית שכוללת הסרה מלאה של כל המשקעים והאבנית. במהלך התקופה בה אתם עונדים את מתקן היישור כדאי לבצע ניקוי אצל שיננית אחת ל-4 חודשים.

 

 

אז מה היה לנו בכתבה:

היחידה לבריאות השיניים

היחידה לבריאות השיניים

היחידה לבריאות השיניים היא חברה שמחברת שורה של מרפאות שיניים בישראל ומעניקה לכם קורת גג אחת, תחתה תוכלו למצוא את כל טיפולי השיניים.
החל מסתימת שיניים, דרך טיפולי שורש ועד השתלות שיניים, הרמות סינוס, שיקום פה, ניתוחי חניכיים ועוד.

אחד היתרונות החשובים ביותר של היחידה לבריאות שיניים וזה שגם עמד בלב ההמלצה שלנו על החברה, הוא הקפדנות היתרה שבה בוחרת החברה את רופאי ומרפאות השיניים איתם היא עובדת. היחידה לבריאות השיניים מציעה לכם בראש ובראשונה, מגוון רחב מאוד של טיפולים ודרכה תוכלו למעשה לעבור כל טיפול שיניים שדרוש לכם, אפילו טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה והשתלות שיניים ביום אחד. אבל מעבר לכך, כל רופא וכל מרפאה איתם עובדת היחידה לבריאות השיניים, עברו בחינה מדוקדקת של החברה, הן ברמה המקצועית והן ברמת השירות ושביעות הרצון של הלקוחות ובשתי הקטגוריות האלה, אין לה מתחרים – היחידה לבריאות השיניים יודעת לעשות את זה מקצועי ואדיב.

צרו קשר ונחזור בהקדם!

חכו! אל תפספסו את המאמרים המקצועיים שלנו

סוגים של טיפולי שיניים שכדאי להכיר

יש פחדים שאנחנו מצליחים להתגבר עליהם בשלב מסוים בחיינו; המפלץ שבארון, השד שמתחת למיטה, מבחנים במתמטיקה ועוד רבים אחרים. מצד שני, על ביקורים אצל רופא

שיקום פה

שיקום פה

רובנו המכריע עוברים טיפולי שיניים נקודתיים לאורך חיינו במטרה לתחזק את השיניים ולמנוע התדרדרות משמעותית במצבן. חלקנו, לעומת זאת, יכולים להגיע למצב של הרס נרחב

השתלת שיניים

השתלת שיניים

בעשור האחרון חלה מהפכה של ממש בתחום השתלות השיניים עם שורה של טכנולוגיות טיפול חדשות, המאפשרות לכל אדם ליהנות משיניים חדשות, בין שמדובר בחוסר של

טיפולי שיניים לחולים בסיכון גבוה

חולים בסיכון גבוה עלולים לסבול מתופעות לוואי שונות המשפיעות על מצב הפה ועל בריאות השיניים והחניכיים. תרופות רבות שניתנות לחולים בסיכון גבוה, עלולות גם הן

סניפים בכל הארץ:

מרכז:

דרום:

צפון:

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!