אורטודנט מומחה – מדוע יישור שיניים חשוב ומומלץ בכל גיל

 

יישור שינייםאם חשבתם שפספסתם את הרכבת ועליכם להשלים עם שיניים עקומות או בולטות – הגעתם למקום הנכון! כיום, טכניקות טיפול חדשות מאפשרות יישור שיניים גם בגיל מבוגר. אורטודנט מומחה יידע להרכיב תכנית טיפול בעבור מטופלים בכל הגילאים. התרומה של החיוך לביטחון העצמי שלנו ניכרת. יישור שיניים הוא הליך קוסמטי ורפואי עם פוטנציאל אדיר לשיפור המראה החיצוני ותפקוד תקין יותר של הפה. לאחר הטיפול תגלו שיפור ביעילות של הלעיסה והרבה פחות אבנית ופלאק שמצטברים בשיניים.

 

אורטודנט מומחה – איזה רופא שיניים כדאי לבחור ליישור שיניים?

טיפולי יישור שיניים מכל הסוגים נבצע אצל אורטודנט מומחה שמחזיק בכל הרישיונות הדרושים. אם אתם מעוניינים לבצע את הטיפול בשיטה מסוימת כדאי לוודא שהרופא שבחרתם מתמחה באותה השיטה. לא כל המרפאות מבצעות טיפולים בכל השיטות. טיפול יישור שיניים הוא טיפול ממושך שדורש מכל להגיע אל הקליניקה מספר פעמים במהלך השנה. על כן, כדאי לבחור במרפאה נוחה לגישה מבחינת תחבורה ומיקום המגורים שלכם. בחירה ברופא שיניים אדיב ונחמד תהפוך את הטיפול כולו לנעים יותר, תנו עדיפות לרופאים שיוצרים אווירה חיובית ונינוחה.

האם אפשר לעבור טיפול יישור שיניים אצל אורטודנט מומחה במהלך הריון?

כל עוד בחרתם אורטודנט מומחה ומנוסה, אין כל מניעה לבצע טיפול יישור שיניים במהלך הריון. נדגיש שכדאי להתחיל בהכנות לטיפול לפני ההיריון בשל ההמלצה להימנע מצילומי רנטגן במהלך הריון עם דגש על הטרימסטר הראשון. כמו כן, חשוב לבצע את כל הטיפולים הדרושים לתיקון נזקי העששת והסרת האבנית לפני ההיריון. כדאי לדעת שדווקא במהלך ההיריון טיפולי יישור שיניים הופכים מהירות ויעילים יותר.

מה הסוד להצלחת הטיפול אצל אורטודנט מומחה?

מטופלים שהשיגו את התוצאות הטובות ביותר במהרה עשו זאת באמצעות רופא אורטודנט מומחה ומנוסה. סוד ההצלחה הוא שילוב בין ניסיון של הרופא, בחירה בשיטת הטיפול הטובה ביותר בעבורכם והתמדה. המחויבות של הרופא והמטופל להצלחת הטיפול הכרחית להשגת התוצאות הטובות ביותר. הצלחה של טיפול יישור שיניים מושפעת מהתגובה הביולוגית של הגוף, כך שלא ניתן לחזות בצורה מדויקת את התוצאות. אך לרוב, כאשר בוחרים ברופא מומחה ובשיטת טיפול אפקטיבית – התוצאות הטובות מגיעות במהרה.

 

אורטודנט מומחה – מדוע חשוב לצחצח שיניים היטב במהלך הטיפול?

יישור שיניים אצל אורטודנט מומחהשמירה קפדנית על היגיינת פה נדרשת בכל טיפול אורתודנטי. שאריות של מזון נוטות להצטבר על התקן היישור וגורמות כך נזק לשיניים, ריחות לא נעימים ופגיעה אסתטית. על המטופל להקפיד לצחצח היטב את השיניים לפחות פעמיים בכל יום. במקרים בהם מתגלה קושי בצחצוח יסודי ניתן לקבל מרופא השיניים המלצה על מברשת מתאימה ומשחה. חשוב לזכור שכל טיפול שיניים פשוט הופך מורכב יותר עם מתקן היישור.

חוסר שיתוף פעולה של המטופל עם הדרישה להיגיינה והגעה אל פגישות ביקורת עלול לפגוע בתוצאות. ישנם מקרים בהם הרופא נדרש להפסיק את הטיפול או להאריך אותו בעקבות חוסר שיתוף פעולה של המטופל. במקרים בהם המטופל אינו מקפיד על היגיינת פה, השימוש במתקן היישור אינו אפשרי ואף מסוכן. הרופא יסיר את המתקן בכדי שלא להגיע למצב של נזק בלתי הפיך לשיניים או מחלת חניכיים חמורה.

אורטודנט מומחה – מה אפשר לאכול עם גשר?

החודשים הראשונים עם מתקן היישור הם תקופת הסתגלות במהלכה תלמדו מה אפשר לאכול בקלות ואלו סוגי מזונות נוטים להידבק אל הסמכים. שימו לב, נגיסה במזון קשיח עלולה לגרום לניתוק של מתקן היישור מהשיניים. על כן, כדאי להקפיד לאכול תפוחים, גזר, קלחי תירס וכן הלאה, בחתיכות קטנות. לאחר כל אכילה של ממתקים או חטיפים כדאי לצחצח את השיניים היטב. נגיסה בקוביות קרח או לעיסה של חפצים עלולות גם כן לגרום נזק למכשיר היישור.

 

קחו אתכם מברשת שיניים לכך מקום

כל מי שעבר כבר טיפול יישור שיניים מכיר היטב את הנטייה של הסמכים לצבור שאריות מזון. עשו לכם הרגל לקחת מברשת שיניים ומשחה לכל מקום ותצליחו להסיר במהרה את שאריות האוכל לאחר כל ארוחה במסעדה, בבית הספר או אצל חברים. תחסכו לכם את אי הנעימות שמתלווה אל חיוך מלא בשאריות מזון.

 

אלו תופעות לוואי קיימות בטיפולי יישור שיניים אצל אורטודנט מומחה?

תופעות הלוואי היחידות שמופיעות ברוב המקרים הן רגישות בשיניים, כאב זמני שמלווה בתחושת לחץ בשיניים וקשיי הסתגלות. מתקן יישור השיניים מתוכנן להפעלת לחץ על השיניים כך שצפויים כאבים קלים, לחצים ורגישות במהלך הטיפול. לרוב, התחושות הללו מופיעות רק לאחר מתיחה של ההתקן או שימוש בגשר חדש.

תופעת לוואי נוספת שכדאי להכיר היא נטייה לפציעה של חלל הפה והלשון מהמתקן. בשבוע הראשון עם ההתקן ישנה נטייה לפציעות ונשיכות של הלשון. לאחר ההסתגלות למתקן התופעה הזו חולפת מעצמה.

 

מתקן היישור התפרק או נשבר – מה עושים?

אודטודנט מומחהקיימים מקרים בהם מתקני יישור נשברים או נושרים בעקבות לעיסה של אוכל קשה או צחצוח שיניים אינטנסיבי. מיד כאשר המתקן נשבר או זז ממקומו כדאי לפנות אל רופא השיניים, לעדכן אותו ולפעול בהתאם להנחיות. אם אחד הסמכים נבלע בטעות חשוב לפנות מיד אל רופא השיניים. סביר להניח שהרופא ינחה אתכם להגיע בהקדם למרפאה על מנת לבצע את התיקון הדרוש במתקן.

 

אורטודנט מומחה – איך שומרים על התוצאות הטובות?

מזל טוב! השלמתם בהצלחה את הטיפול וכעת השיניים שלכם ישרות ויפות. הרופא יפרק כעת את מתקן היישור ואתם תוכלו לנשום לרווחה. יחד עם זאת, יהיה עליכם להמשיך להרכיב פלטה (נשלפת ולא מורגשת) על מנת לשמר את התוצאות. יש להקפיד לנקות היטב את הפלטה ואת השיניים. אל תפסיקו את השימוש בפלטה ללא הנחייה של הרופא המטפל. אם השכלתם מראש לבחור אורטודנט מומחה לביצוע הטיפול, תקבלו הדרכה מפורטת לשימור התוצאות לשנים רבות של חיוך מושלם ובריא.

 

השאירו פרטים לייעוץ השתלת שיער ללא התחייבות!

חכו! אל תפספסו את המאמרים המקצועיים שלנו

האם CBD יכול לסייע לטחורים ופיסורה?

טחורים ופיסורה הן שתי מחלות שונות אשר מופיעות באזור פי הטבעת. מכיוון שהמחלות הללו מופיעות באזור דומה, ישנה נטייה לבלבל בין טחורים לבין פיסורה. אך

הלבנת שיניים – כל מה שרציתם לשאול

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה שבה ישנה עלייה דרסטית בכמות המטופלים המעוניינים לבצע הלבנת שיניים. מדובר על תהליך שיכול להיות אפקטיבי ויעיל כל עוד מבצעים

מה חשוב לדעת על ציפוי קומפוזיט?

אם אתם רוצים לבצע ציפוי קומפוזיט, ככל הנראה מציפות אתכם לא מעט שאלות. אנו ננסה לעשות לכם סדר בכל השאלות, כך שתוכלו לעשות בחירה שמתאימה

כיצד בוחרים רופא שיניים מקצועי

רופאת שיניים טובה, איך בוחרים?

בעבר, הייתה לכל משפחה מרפאת שיניים קבועה אותה איש לא העלה בדעתו להחליף גם כאשר המשפחה לא קיבלה מענה מלא. כיום כאשר ישנה מודעות גבוהה