האם ניתן להשתמש במסכת CPAP בתקופת טיפול שיניים?

היחידה לבריאות השיניים מתחייבת למחיר הטוב ביותר!

האם מכשיר סיפאפ גורם לבעיות שיניים? מדוע ממליצים לאנשים להימנע מחבישת המסכה לאחר טיפולי שיניים מסוימים? מה כדאי לדעת על המכשיר ועל טיפולי שיניים?

אנשים שסובלים מדום נשימה בשינה סובלים מבעיות בריאות רבות שמשפיעות על חייהם בדרכים רבות, החל מבעיות ריכוז, עייפות ותחלואה נלווית לאורך שנים של חוסר שינה. אחד הפתרונות היעילים ביותר לטיפול בדום נשימה בשינה הוא שימוש במכשיר סיפאפ (CPAP), מכשיר לא פולשני שמקל על דום הנשימה ועל הנחירות, לשינה בריאה כאשר נתיבי האוויר פתוחים. כיצד המכשיר משפיע על בריאות הפה והשיניים והאם הוא בעצמו יכול לגרום לבעיות שיניים? את הכתבה הזו הכנו עבורך.

עבודת המכשיר על דרכי הנשימה

מכשיר ה-CPAP מורכב מגוף בו יש מנוע חשמלי אליו מחוברים צינורית ומסכה אותה חובשים על האף והפה. ישנם דגמים רבים אך כולם מבצעים את אותה הפעולה – הם מכניסים לחץ אוויר אשר מסייע להפסיק את הנחירות ואת דום הנשימה בשינה. מכשירים מתקדמים במיוחד יודעים לזהות מראש את דום הנשימה המתקרב תוך הגברת לחץ האוויר אשר מונע מהרקמות במערכת הנשימה להתקרב זו לזו ובכך לחסום את מעבר האוויר. למכשירי סיפאפ יצא גם רע בכל הנוגע לרעש שהם משמיעים אך כדאי לדעת שהמכשירים של הדור החדש כבר אינם מרעישים כמו הקודמים.

האם המכשיר יכול להשפיע על טיפולי שיניים?

כדאי להכיר את נושא השיניים לעומק לפני שמתחילים להשתמש במכשיר הסיפאפ כיוון שיש לו השפעה ישירה גם על השיניים ועל בריאות הפה, אך גם על תקופת טיפולי השיניים במידה ויהיו כאלה. קודם כל כדאי להכיר את הנתונים – דום נשימה בשינה מוביל לבעיות חניכיים שונות כתוצאה מיובש בפה, הוא עלול לגרום לעששת, לריח רע מהפה ולדלקות חניכיים שונות. עם זאת, במידה ויש צורך בטיפולי שיניים במהלך השימוש במכשיר הסיפאפ, כדאי לדעת שבמקרים מסוימים לא ניתן יהיה להשתמש במכשיר לתקופה מסוימת.

במקרים של עקירת שן או שיניים לא ניתן יהיה להשתמש במכשיר הסיפאפ לפחות שבועיים לאחר העקירה, במקרים מסוימים יהיה צורך לחכות שבועות ואף לחודשים לפני החזרה לשימוש במכשיר ובכל מקרה אין לחזור ולהשתמש במכשיר עד החלמת השן המלאה. במקרים כאלו רצוי להתייעץ עם רופא השיניים מתי הוא הזמן המתאים לחזור ולהשתמש במכשיר.

האם מכשיר הסיפאפ יכול לגרום בעצמו לבעיות בשיניים?

ישנם דיווחים של אנשים שסובלים מכאבי שיניים במהלך הטיפול במכשיר הסיפאפ, אך כדאי לדעת שהבעיה אינה בטיפול עצמו אלא בהתאמתו. הכאבים יכולים להופיע כאשר המסכה אינה מותאמת לפנים, וברגע שהיא כן מותאמת במדויק כאבי השיניים יחלפו. 

לסיכום – כדאי להיות זהירים במיוחד בכל הנוגע לבריאות הפה, אך לא לשכוח שמכשיר הסיפאפ הוא זה שימנע מראש תחלואה של הפה כיוון שלדום נשימה יש השפעה ישירה על בריאות הפה והשיניים. בכל מקרה בו מחליטים לקחת תרופות או כאשר רוצים לחזור ולהשתמש במכשיר לאחר טיפול שיניים מומלץ להיוועץ עם רופא השיניים ולוודא החלמה מלאה של השן, וכל זאת רק כאשר מדובר על עקירות שיניים או על טיפולים מורכבים המצריכים החלמה ארוכה יחסית.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

היחידה לבריאות השיניים

היחידה לבריאות השיניים

היחידה לבריאות השיניים היא חברה שמחברת שורה של מרפאות שיניים בישראל ומעניקה לכם קורת גג אחת, תחתה תוכלו למצוא את כל טיפולי השיניים.
החל מסתימת שיניים, דרך טיפולי שורש ועד השתלות שיניים, הרמות סינוס, שיקום פה, ניתוחי חניכיים ועוד.

אחד היתרונות החשובים ביותר של היחידה לבריאות שיניים וזה שגם עמד בלב ההמלצה שלנו על החברה, הוא הקפדנות היתרה שבה בוחרת החברה את רופאי ומרפאות השיניים איתם היא עובדת. היחידה לבריאות השיניים מציעה לכם בראש ובראשונה, מגוון רחב מאוד של טיפולים ודרכה תוכלו למעשה לעבור כל טיפול שיניים שדרוש לכם, אפילו טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה והשתלות שיניים ביום אחד. אבל מעבר לכך, כל רופא וכל מרפאה איתם עובדת היחידה לבריאות השיניים, עברו בחינה מדוקדקת של החברה, הן ברמה המקצועית והן ברמת השירות ושביעות הרצון של הלקוחות ובשתי הקטגוריות האלה, אין לה מתחרים – היחידה לבריאות השיניים יודעת לעשות את זה מקצועי ואדיב.

צרו קשר ונחזור בהקדם!

חכו! אל תפספסו את המאמרים המקצועיים שלנו

סוגים של טיפולי שיניים שכדאי להכיר

יש פחדים שאנחנו מצליחים להתגבר עליהם בשלב מסוים בחיינו; המפלץ שבארון, השד שמתחת למיטה, מבחנים במתמטיקה ועוד רבים אחרים. מצד שני, על ביקורים אצל רופא

שיקום פה

שיקום פה

רובנו המכריע עוברים טיפולי שיניים נקודתיים לאורך חיינו במטרה לתחזק את השיניים ולמנוע התדרדרות משמעותית במצבן. חלקנו, לעומת זאת, יכולים להגיע למצב של הרס נרחב

השתלת שיניים

השתלת שיניים

בעשור האחרון חלה מהפכה של ממש בתחום השתלות השיניים עם שורה של טכנולוגיות טיפול חדשות, המאפשרות לכל אדם ליהנות משיניים חדשות, בין שמדובר בחוסר של

טיפולי שיניים לחולים בסיכון גבוה

חולים בסיכון גבוה עלולים לסבול מתופעות לוואי שונות המשפיעות על מצב הפה ועל בריאות השיניים והחניכיים. תרופות רבות שניתנות לחולים בסיכון גבוה, עלולות גם הן

סניפים בכל הארץ:

מרכז:

דרום:

צפון:

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!