הדרכה של שננית לניקוי נכון – המאמר שלא תרצו לפספס

היחידה לבריאות השיניים מתחייבת למחיר הטוב ביותר!

 

הדרכה של שננית לניקוי נכוןכולנו יודעים שצריך לבצע ניקוי אבנית אצל שיננית אחת לחצי שנה. אך למרות זאת, מעטים אכן מגיעים באופן קבוע אל השיננית ומבצעים את הטיפול. אם חשוב לכם לטפל בשיניים שלכם נכון ולמנוע טיפולים מורכבים ויקרים – המשיכו לקרוא ותמצאו כאן את כל מה שחשוב לדעת על שיננית וניקוי שיניים. ביקור קבוע לניקוי אבנית מונע דלקות חניכיים, ריחות רעים מהפה, נזקי עששת ונסיגת חניכיים.

איך מנקים את הפה בצורה יסודית?

צחצוח שיניים יומיומי (יסודי ככל שיהיה) אינו מצליח להסיר באופן מלא את האבנית והחיידקים שמצטברים בין השיניים ובקו החניכיים. אלו הם אזורים אותם אנו מנקים בכל צחצוח אך לא מצליחים להסיר באופן מלא את כל הלכלוך. ניקוי יסודי שמבצעת שיננית מוסמכת הוא הדרך היחידה בה ניתן לנקות היטב את חלל הפה. הניקוי היסודי שהשיננית מבצעת מפחית בצורה משמעותית את הסיכויים להתפתחות של דלקת חניכיים. במקרים בהם כבר ישנה דלקת קלה – הניקוי ימנע את החמרת המצב. תהיו אתם חכמים יותר ותהפכו את ניקוי האבנית להרגל בעבורכם ובעבור הקרובים אליכם (גם ילדים זקוקים לניקוי של שיננית).

סימנים של דלקת חניכיים

בכל רגע נתון כ-20% מבני האדם סובלים מדלקת חניכיים. זהו מצב נפוץ מאוד שחולף בדרך כלל ללא טיפול. באותם מקרים בהם הדלקת אינה חולפת בתוך מספר ימים – כדאי לפנות לרופא. הזנחה של דלקת חניכיים עלולה לגרום לנסיגת חניכיים, אבדן שיניים והרס של העצם התומכת בשן. כל מה שאתם צריכים לעשות בכדי לצמצם בצורה משמעותית את הסיכויים להתפתחות של מחלת חניכיים זה לדעת לזהות את הסימנים המוקדמים ולא להתעלם מהם.

סימני אזהרה של דלקת חניכים הם נפיחות ואודם בחניכיים, דימום במגע קל, דימום במהלך צחצוח שיניים, ריח רע מהפה, טעם רע בפה שאינו חולף. שימו לב, דלקת חניכיים אינה מלווה בכאבים כך שעליכם לדעת לזהות את הסימנים ולגשת לטיפול בהתאם. אם אתם מזהים אצלכם חלק מהתסמינים – הקדימו להגיע לבדיקת שיננית או רופא שיניים.

 

מתי כדאי לכם להגיע אל שיננית?

ניקוי של שיננית הוא ניקוי עמוק שמסיר אבנית ולכלוך ממקומות שמברשת השיניים אינה מצליחה להגיע אליהם. בהעדר בעיות חניכיים או המלצה של רופא, התדירות המומלצת היא ניקוי אחת לחצי שנה. במקרים בהם ישנה דלקת חניכיים פעילה או נטייה להתפתחות של בעיות בחלל הפה – כדאי לבצע את הניקוי בתדירות גבוהה יותר בהתאם להמלצת הרופא.

 

איזו הכשרה יש לשיננית?

תחילה נבהיר ששיננית היא אינה רופאת שיניים, היא מוסמכת רק לבצע פעולות ניקוי בחלל עמק ולהדריך את המטופלים על היגיינת פה. שינניות שעובדות במרפאות שיניים מוסמכות גם להסיר תפרים וחבישות לאחר טיפולי שיניים. אין להן הרשאה לבצע טיפולי שיניים או להשתמש בחומרי הרדמה. מסלול ההכשרה מעניק לשיננית יידע רב ומאפשר לה לזהות מתי ישנן בעיות שדורשות פנייה מהירה אל רופא שיניים. כך למשל, במקרים של דלקת חניכיים ממושכת וחמורה, היא תדע להפנות את המטופל אל רופא שיניים פריודנט (מומחה לרפואת חניכיים) לביצוע טיפול הקצעת שורשים.

 

 

האם ניקוי אבנית כואב?

הטיפול אינו כרוך בכאב, אך ישנם מטופלים שמדווחים על תחושת אי נוחות. במקרים בהם ישנה רגישות גבוהה בשיניים ובמצבים של נסיגת חניכיים, הניקוי עשוי לכאוב מעט. השיננית תוכל למרוח מעט חומר מאלחש באזור הכואב להקלה. אם אתם חוששים מהטיפול או מהכאב – כדאי לשתף את השיננית בחשש ולאפשר לה לסייע לכם. חרדה מפני טיפולי שיניים נפוצה מאוד, הצוות המטפל יודע איך לתת מענה נכון למטופלים שחוששים. אל תזניחו את השיניים שלכם בגלל חרדות ופחדים.

 

האם שיננית גם מלבינה שיניים?

הניקוי מסיר מהשיניים כתמים ולכלוך, אך אין לו אפקט של הלבנה. הסרת הכתמים חושפת את הגוון המקורי של השן. על מנת להלבין את השיניים תתבקשו להגיע אל רופא שיניים ולבצע דרכו טיפול מתאים. נציין שלפני על הליך הלבנת שיניים מפנה הרופא את המטופל אל שיננית לביצוע ניקוי יסודי.

 

ניקוי שיניים לאחר השתלה

אם חשבתם עד היום שלאחר התקנת שתלים תוכלו להפסיק לצחצח שיניים – אתם טועים טעות חמורה. דלקות חניכיים מופיעות גם סביב שתלים דנטליים ואף מסכנות אותם. מחלות חניכיים עלולות להרוס את העצם התומכת בשתל ולאבד את האחיזה. השיננית מבצעת ניקוי יסודי סביב השתלים ומאתרת בשלב מוקדם מחלות חניכיים ונזקי עששת. טיפולי הניקוי חשובים והכרחיים גם לאחר שהשיניים הטבעיות הוחלפו ברובן בשתלים.

 

איך כדאי לנקות את השיניים?

הדרכה של שננית לניקוי נכוןעל מנת לשמור על שיניים נקיות ובריאות יש להקפיד לצחצח שיניים לפחות פעמיים בכל יום. את הצחצוח נבצע עם מברשת רכה שאינה פוצעת את החניכיים. התנועה של המברשת תהיה דומה לעיסוי עדין. אחת ליום כדאי לנקות את החריצים שבין השיניים בעזרת חוט דנטלי. את הטיפול הנכון בשיניים ובחניכיים נשלים עם ניקוי אבנית שמתבצע אחת לחצי שנה ובדיקת רופא שיניים אחת לשנה.

הרגלים של אורח חיים בריא חיוניים לשמירה על שיניים בריאות. כדאי להימנע מעישון שפוגע בפה, בחניכיים, בשיניים ובמערכות נוספות בגוף. תפריט דל במזונות עתירי סוכר חיוני גם כן לשמירה על בריאות הפה.

 

איך מתכוננים לקראת ניקוי שיניים?

לפני ההגעה למרפאה כדאי להקפיד לצחצח היטב את השיניים. הצחצוח מסלק שאריות מזון מהשיניים ומרחיק ריחות רעים. אין כל צורך בהכנה נוספת. כדאי להגיע את המרפאה בבגדים נוחים. מיד לאחר השלמת הטיפול ניתן לחזור לשגרה. לא צפויים כאבים או תחושת אי נוחות. ישנה סבירות גבוהה לדימום קל מהחניכיים במהלך הטיפול. הדימום אינו מעיד על בעיה ואינו מלווה בכאב. נצלו את הטיפול לקבלת המלצה על מברשת שיניים שמתאימה לכם ועל אביזרי ניקוי שיצליחו להסיר ביעילות את שאריות המזון מהפה שלכם.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

היחידה לבריאות השיניים

היחידה לבריאות השיניים

היחידה לבריאות השיניים היא חברה שמחברת שורה של מרפאות שיניים בישראל ומעניקה לכם קורת גג אחת, תחתה תוכלו למצוא את כל טיפולי השיניים.
החל מסתימת שיניים, דרך טיפולי שורש ועד השתלות שיניים, הרמות סינוס, שיקום פה, ניתוחי חניכיים ועוד.

אחד היתרונות החשובים ביותר של היחידה לבריאות שיניים וזה שגם עמד בלב ההמלצה שלנו על החברה, הוא הקפדנות היתרה שבה בוחרת החברה את רופאי ומרפאות השיניים איתם היא עובדת. היחידה לבריאות השיניים מציעה לכם בראש ובראשונה, מגוון רחב מאוד של טיפולים ודרכה תוכלו למעשה לעבור כל טיפול שיניים שדרוש לכם, אפילו טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה והשתלות שיניים ביום אחד. אבל מעבר לכך, כל רופא וכל מרפאה איתם עובדת היחידה לבריאות השיניים, עברו בחינה מדוקדקת של החברה, הן ברמה המקצועית והן ברמת השירות ושביעות הרצון של הלקוחות ובשתי הקטגוריות האלה, אין לה מתחרים – היחידה לבריאות השיניים יודעת לעשות את זה מקצועי ואדיב.

צרו קשר ונחזור בהקדם!

חכו! אל תפספסו את המאמרים המקצועיים שלנו

סוגים של טיפולי שיניים שכדאי להכיר

יש פחדים שאנחנו מצליחים להתגבר עליהם בשלב מסוים בחיינו; המפלץ שבארון, השד שמתחת למיטה, מבחנים במתמטיקה ועוד רבים אחרים. מצד שני, על ביקורים אצל רופא

שיקום פה

שיקום פה

רובנו המכריע עוברים טיפולי שיניים נקודתיים לאורך חיינו במטרה לתחזק את השיניים ולמנוע התדרדרות משמעותית במצבן. חלקנו, לעומת זאת, יכולים להגיע למצב של הרס נרחב

השתלת שיניים

השתלת שיניים

בעשור האחרון חלה מהפכה של ממש בתחום השתלות השיניים עם שורה של טכנולוגיות טיפול חדשות, המאפשרות לכל אדם ליהנות משיניים חדשות, בין שמדובר בחוסר של

טיפולי שיניים לחולים בסיכון גבוה

חולים בסיכון גבוה עלולים לסבול מתופעות לוואי שונות המשפיעות על מצב הפה ועל בריאות השיניים והחניכיים. תרופות רבות שניתנות לחולים בסיכון גבוה, עלולות גם הן

סניפים בכל הארץ:

מרכז:

דרום:

צפון:

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!