השתלת שיניים

היחידה לבריאות השיניים מתחייבת למחיר הטוב ביותר!

השתלת שינייםבעשור האחרון חלה מהפכה של ממש בתחום השתלות השיניים עם שורה של טכנולוגיות טיפול חדשות, המאפשרות לכל אדם ליהנות משיניים חדשות, בין שמדובר בחוסר של שן אחת בודדת ובין שמדובר בחוסר של שיניים מרובות ואפילו בקשת שיניים שלמה. בשורות הבאות נספר לכם על המשמעויות של ביצוע השתלת שיניים, על האתגרים המרכזיים בביצוע ההשתלה ועל הטכניקות השונות שבאמצעותן ניתן להבטיח לכל אדם חיוך יפה ואסתטי, גם לאחר הזנחה של שנים ארוכות.

 

מהי השתלת שיניים?

השיניים בפינו הן עצמות לכל דבר ועניין, אם כי עצמות אלה הן בעלות שני מאפיינים ייחודיים, האחד התצורה והצבע שלהם לעומת עצמות הגוף האחרות והשני חוסר היכולת שלהם להתחדש ולהתאחות. בדיוק מהסיבה הזאת, כל כך חשוב לטפל ולתחזק את השיניים שלנו בצורה נאותה כבר החל מגיל הילדות. ובכל זאת, בגיל מסוים, החל מהעשור החמישי או השישי לחיינו, אנו עלולים לסבול מבעיות שיניים שנגרמות הן בשל בעיות נגררות והן בשל בעיות חדשות כמו מחלות חניכיים. בעיות אלה יכולות לגרום לאובדן מקומי של שן או מספר שיניים והן יכולות לגרום לאובדן נרחב של שיניים בכל הפה, אובדן שיחייב מהלך כולל של שיקום פה. בשני המקרים, השתלת שיניים הוא הפתרון הטוב ביותר שיודע להציע היום ענף רפואת השיניים.

השתלת שיניים משמעותה החדרת שתלים דנטליים אל עצם הלסת והברגה של כתר חרסינה על גבי השתל. השתל הדנטלי הוא מעין בורג רפואי אותו מחדירים לא קדח שבוצע מראש כשחלקו העליון של השתל נותר חשוף בחוץ ועליו מורכב הכתר. בהשתלות מקומיות השתל יכול לשמש בסיס לכתר אחד, אך בהשתלות שיניים נרחבות, ניתן להשתמש במספר בודד של שתלים לקשת שלמה של שיניים.

קראו עוד: השתלת שיניים ביום אחד

מי צריך השתלת שיניים?

השתלת שיניים הוא פתרון של השלמת חסרים בשיניים. השתלה זו יכולה להיות רלוונטית לכל אדם שמבקש להשלים שיניים חסרות, החל משן אחת וכלה בקשת שיניים מלאה ואפילו בכל שיני הפה. מן הסתם, בכל מקרה, היקף הטיפול יהיה שונה ולרוב גם טכניקת הטיפול. אצל מטופלים בעלי שיניים בריאות בדרך כלל, אשר סובלים מחוסר של שן אחת או שתיים, יש לבדוק תחילה האם ניתן להתגבר על החסר הזה באמצעות כתר או גשר כתר. במידה ולא ניתן, נכנסת לתמונה האופציה של השתלת שיניים. אצל מטופלים שמתחילים לסבול או כבר סובלים מבעיה היקפית של מחסור בשיניים, נהוג לבצע השתלה מקיפה של מספר שיניים בבת אחת. ככלל, השתלת שיניים היא פרוצדורה כירורגית פולשנית שבה נעדיף שלא להשתמש כל עוד ישנן אלטרנטיבות בלתי פולשניות כמו כתר או כתר גשר. יחד עם זאת, במקרים רבים לא קיימת כלל שן שעליה ניתן להרכיב את הכתר. במקרים אלה ניתן להשתמש בתותבות נשלפות או קבועות, אך האופציה הטובה ביותר והאסתטית ביותר, היא זו של השתלת שיניים אותה ניתן לבצע היום גם בשיניים הקדמיות ברמה אסתטית גבוהה מאוד.

 

מהם האתגרים המרכזיים בביצוע השתלת שיניים?

ובכן, כפי שהסברנו קודם לכן, במסגרת השתלת שיניים המשימה המרכזית היא החדרת שתלים דנטליים וקיבועם בעצם הלסת. אלא שחוסר בשיניים לאורך שנים גורם לספיגה הדרגתית של העצם עד שנוצר מצב בו לא נותרת מספיק מסת עצם שתוכל לאחוז את השתל. במקרה זה ניתן לבצע מספר פעולות מקדימות בטרם החדרת השתל ובראשן:

  • הרמת סינוס – השתלת עצם בלסת העליונה בגבול שבין קצה הלסת העליונה והסינוס
  • השתלת עצם – השתלת עצם בלסת התחתונה
  • השתלת שיניים AllOn4 – השתלת קשת שיניים שלמה על גבי ארבעה שתלים בלבד. אופציה זו מאפשרת קיבוע של השתלים במקומות בהם אין חוסר עצם משמעותי ועל ידי כך הישענות על ארבעה שתלים אלה לצורך קיבוע קשת שיניים שלמה ללא השתלת שיניים. טכניקה זו הורחבה בשנים האחרונות ויכולה להתבצע גם במודל AllOn8 ועוד.
  • השתלה בזאלית – במקרים בהם לא ניתן לבצע השתלת עצם או הרמת סינוס מסיבה כלשהי ושבהם גם לא ניתן ליישם את הטכניקה של AllOn4, ניתן לבצע השתלה בזאלית שמשמעותה החדרת שתלים ארוכים שמעוגנים בשכבת השלד של עצם הלסת בעומק של מספר ס"מ, כך שעל אף החוסר בעצם הלסת החיצונית, מבוצע הקיבוע בעצם הפנימית שנותרה חזקה ויציבה.

קרא עוד: השתלת שיניים – למה חשוב לבחור רופא מקצועי

השתלת שיניים בהרדמה מלאה

אחד המודלים לביצוע השתלת שיניים, אשר תופס תאוצה רבה בשנים האחרונות הוא המודל של השתלת שיניים בהרדמה מלאה. יתרונו של מודל טיפול זה בא לידי ביטוי בכמה וכמה מישורים:

  • תחת הרדמה מלאה, ניתן לבצע שורה ארוכה של טיפולים במשך כמה שעות רצופות, מה שלא ניתן לבצע בטיפול שיניים רגיל, שצריך להיות קצר וממוקד ולכן גם מכתיב סדרה ארוכה של טיפולים. בטיפול בהרדמה מלאה ניתן לרכז את כל סדרת הטיפולים הזאת ליום טיפולים אחד.
  • הרדמה מלאה מספקת מענה מצוין לאנשים שסובלים מחרדה דנטלית ונמנעים מלטפל בשיניים שלהם ולבטח לעבור השתלת שיניים. תחת הרדמה מלאה מאבדת החרדה הדנטלית ממשמעותה וכל אדם יכול לעבור את הטיפול ללא כל חשש.
  • הרדמה מלאה מאפשרת כאמור לרכז את כל סדרת הטיפולים ליום טיפול אחד מרוכז, אלמנט שיכול להיות קריטי עבור אנשים עסוקים מאוד או אנשים הזקוקים למענה בתוך זמן קצר ללא יכולת להשתהות חודשים ארוכים עד להגעה לתוצאה הסופית.

ההשתלה בהרדמה מלאה יכולה להתבצע אך ורק בנוכחות רופא מרדים מומחה וכן על ידי רופאי שיניים ספציפיים המתמחים בתחום של שיקום הפה ועברו הכשרה ייעודית והסמכה לביצוע טיפולים בהרדמה כללית מטעם משרד הבריאות.

 

השתלת שיניים ממוחשבת – עד כמה היא משנה את פני הדברים?

כפי שאמרנו קודם לכן, ההשתלה יכולה להיות מלווה בלא מעט אתגרים, שבשורות אלה כללנו רק את חלקם. רבים מן האתגרים הללו יכולים להיפתר באמצעות יכולת תכנון עמוקה יותר ומדויקת יותר וזה בדיוק מה שמעניק לנו מודל הטיפול של השתלת שיניים ממוחשבת. במודל טיפולי זה מבוצע תכנון של כל מהלך הטיפול על גבי המחשב בהתבסס על הדמיה תלת ממדית של כל חלל הפה והלסתות. בהתאם לתכנון המבוצע על גבי המסך, מבוצעת הדפסה תלת ממדית של תמך אותו מניחים בתחילת הטיפול על גבי לסתו של המטופל. תמך זה כולל בתוכו חורים המנחים את הרופא היכן וכיצד לבצע את הקידוחים להחדרת השתלים. חורים אלה מגבילים את תנועת הרופא במיקום, בזווית, בעומק ובקוטר הקדח, מה שמבטיח תוצאות מדויקות הרבה יותר ומאפשר לתת מענה למצבים מאתגרים שבעבר לא ניתן היה לטפל בהם.

 

מה ההבדל בין שיניים זמניות לשיניים קבועות?

שתל דנטלי, כמו כל שתל אחר, דורש תקופה של התאקלמות של השתל במקומו והתאקלמות של הגוף לגוף הזר. תקופה זו יכולה להימתח על פני מספר חודשים שבמהלכם יסתובב המטופל עם שיניים זמניות בלבד. שיניים אלה הן שיניים שנבנות ומותאמות בדיוק למטופל הספציפי, אך אינן מיוצרות מחומר החרסינה שממנו מיוצרות השיניים הקבועות. השיניים הזמניות צפויות ללוות את המטופל למשך מספר חודשים, שלאחריהם יוודא הרופא כי השתלים התאקלמו במקומם ולאחר מכן תורכבנה השיניים הקבועות, שתלוונה את המטופל למשך העשורים הבאים של חייו. חשוב להבין: שיניים זמניות מספקות את אותה רמה של אסתטיקה שאותה יודעות שיניים קבועות לספק ולכן במהלך טיפול השתלת שיניים ביום אחד שבסופו יוצא המטופל עם סט שיניים זמניות, יכול המטופל לחזור לשגרת חייו באופן מיידי ללא כל חשש מהשלכות אסתטיות כלשהן של הטיפול.

האם השתלת שיניים מצריכה עקירה של שיניים?

התשובה היא לא בהכרח, אבל במקרים רבים עקירות שיניים אכן נדרשות במטרה לבצע את ההשתלה בצורה הטובה והיעילה ביותר. ככלל, כאשר אנו מבצעים פעולה כירורגית חריגה כמו השתלה של שתלים דנטליים, אנחנו רוצים לרכז אל תוך אותה פעולה את כל השיניים שדורשות טיפול, החלפה או חידוש. כמו כן, מאחר ועל גבי שני שתלים דנטליים ניתן להעמיס יותר משתי שיניים, לרוב מבוצעת השתלת שיניים במודל של קשת שיניים חלקית או מלאה ולא במודל של שן בודדת. בהתאם לכך, אם נרצה לבצע השתלה של קשת בת 5 שיניים למשל ובאמצע ממוקמת שן שמפריעה להעמסת הקשת כולה, תבוצע עקירה של שן זו, שגם היא תוחלף בשן חרסינה. בטיפולים מקיפים של שיקום הפה, מבוצעות בדרך כלל סדרה של עקירות במטרה לרוקן ממש את כל הלסת משיניים בכדי שניתן יהיה להשתיל קשת שיניים שלמה, אחידה וחדשה שתעניק למטופל גם מראה אסתטי חדש וגם יכולת תפקוד גבוהה מאוד של שיניו החדשות.

אז מה היה לנו בכתבה:

היחידה לבריאות השיניים

היחידה לבריאות השיניים

היחידה לבריאות השיניים היא חברה שמחברת שורה של מרפאות שיניים בישראל ומעניקה לכם קורת גג אחת, תחתה תוכלו למצוא את כל טיפולי השיניים.
החל מסתימת שיניים, דרך טיפולי שורש ועד השתלות שיניים, הרמות סינוס, שיקום פה, ניתוחי חניכיים ועוד.

אחד היתרונות החשובים ביותר של היחידה לבריאות שיניים וזה שגם עמד בלב ההמלצה שלנו על החברה, הוא הקפדנות היתרה שבה בוחרת החברה את רופאי ומרפאות השיניים איתם היא עובדת. היחידה לבריאות השיניים מציעה לכם בראש ובראשונה, מגוון רחב מאוד של טיפולים ודרכה תוכלו למעשה לעבור כל טיפול שיניים שדרוש לכם, אפילו טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה והשתלות שיניים ביום אחד. אבל מעבר לכך, כל רופא וכל מרפאה איתם עובדת היחידה לבריאות השיניים, עברו בחינה מדוקדקת של החברה, הן ברמה המקצועית והן ברמת השירות ושביעות הרצון של הלקוחות ובשתי הקטגוריות האלה, אין לה מתחרים – היחידה לבריאות השיניים יודעת לעשות את זה מקצועי ואדיב.

השתלת שיניים

צרו קשר ונחזור בהקדם!

חכו! אל תפספסו את המאמרים המקצועיים שלנו

סוגים של טיפולי שיניים שכדאי להכיר

יש פחדים שאנחנו מצליחים להתגבר עליהם בשלב מסוים בחיינו; המפלץ שבארון, השד שמתחת למיטה, מבחנים במתמטיקה ועוד רבים אחרים. מצד שני, על ביקורים אצל רופא

שיקום פה

שיקום פה

רובנו המכריע עוברים טיפולי שיניים נקודתיים לאורך חיינו במטרה לתחזק את השיניים ולמנוע התדרדרות משמעותית במצבן. חלקנו, לעומת זאת, יכולים להגיע למצב של הרס נרחב

השתלת שיניים

השתלת שיניים

בעשור האחרון חלה מהפכה של ממש בתחום השתלות השיניים עם שורה של טכנולוגיות טיפול חדשות, המאפשרות לכל אדם ליהנות משיניים חדשות, בין שמדובר בחוסר של

טיפולי שיניים לחולים בסיכון גבוה

חולים בסיכון גבוה עלולים לסבול מתופעות לוואי שונות המשפיעות על מצב הפה ועל בריאות השיניים והחניכיים. תרופות רבות שניתנות לחולים בסיכון גבוה, עלולות גם הן

סניפים בכל הארץ:

מרכז:

דרום:

צפון:

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!