התקנת כתר בשן קדמית – הכי טבעי והכי חזק

 

התקנת כתר בשן קדמית

כל נזק שנגרם לשן קדמית מהווה כמעט מיד פגיעה אסתטית. כאשר מתפתחת עששת בשן קדמית הדבר ניכר במראה החיצוני ומהר מאוד אנחנו נתחיל לחייך הרבה פחות. השיניים הקדמיות הן הבולטות ביותר מבין כל השיניים כך שהמראה שלהן משפיע על החיוך ועל הצורה בה הסביבה מתבוננת בנו. כאשר אחת השיניים הקדמיות פגועה או חסרה, הדבר בא לידי ביטוי בתחושת הביטחון העצמי ובהערכה העצמית.

 

איך מתקנים שן קדמית?

המיקום של השן בחזית הפה מחייב ביצוע תיקון אסתטי ומקצועי. תשמחו לשמוע שכאשר הרופא מומחה ומנוסה, איש אינו מבחין בהבדל בין הכתר לבין השיניים הטבעיות שלכם. כתר בשן קדמית נועד לתת מענה למצבים של שיניים קדמיות חסרות או שבורות. הכתר מותקן על שתל או לאחר ביצוע טיפול שורש שדרש הסרה של חלק מהשן. התקנת כתר בשן קדמית מומלצת גם כאשר השן עדיין נמצאת במקומה אך ישנה בעיית ריקבון חמורה.

רופא שיניים מקצועי אינו ממהר לעקור שיניים קדמיות או כל שן אחרת בפה. עקירות מתבצעות רק כמוצא אחרון. לפני כל עקירה כדאי לבחון היטב את כל אפשרויות הטיפול ולוודא שאכן אין מנוס מעקירה של השן, התקנת שתל והרכבת כתר.

 

איזה כתר מתאים לשן קדמית?

את שיטת הטיפול בכל שן נבחר בהתאם לתפקיד של השן ולמיקום שלה. כאשר מדובר בשן קדמית בולטת, נקפיד לבחור בכתר בעל מראה טבעי שיוכל להשתלב בטבעיות בין השיניים הקיימות. בעבר נהוג היה להשתמש בסתימות עשויות מתכת ולהשלים את המראה עם כתר. כיום, רפואת השיניים המודרנית יודעת להציע ציפוי שעוטף את הכתרים ומעניק להם מראה טבעי. השימוש במתכות ברפואת שיניים נמצא במגמת ירידה. כתרים ללא מתכת מיוצרים היום מזכוכית, חרסינה וזירקונים. המילה האחרונה בתחום שייכת לכתרי זרקוניה שמצליחים לדמות בצבע ובתחושה שן אנושית.

השימוש בחומרים החדישים יהיה לרוב יקר יותר בהשוואה לכתר עשוי מתכת עם ציפוי חרסינה. הסיבה העיקרית לשימוש בהם היא המראה הסופי. כתר עשוי מתכת עם ציפוי חרסינה אידאלי בעבור שיניים אחוריות. כתר בשן קדמית שממלאת תפקיד אסתטי חשוב וחיוני נמליץ לייצר מזרקוניה או חרסינה.

 

סוגי כתרים שמתאימים לשיניים קדמיות

את הכתר המתאים בוחר הרופא בהתאם לצורך רפואי, משך הטיפול, שיקולים אסתטיים ועלויות. כדאי לבחור את הכתר על פי המלצת הרופא. אל תתביישו לשאול את הרופא מדוע הוא ממליץ על כתר מסוים ומהם היתרונות על פני סוגים אחרים. הכתרים בהם אפשר להשתמש לשיניים קדמיות הם : כתר חרסינה, כתר מתכת בציפוי חרסינה, כתר זירקוניה, כתר אימקס.

 

 

כתר חרסינה

זהו כתר עשוי חרסינה ללא שימוש במתכת כלל. מבחינה אסתטית הכתר הזה הוא המתאים ביותר לשימוש בשיניים קדמיות. הצבע של החרסינה אינו משתנה במהלך השנים והיא אינה יוצרת תגובת גירוי בחניכיים. החיסרון היחיד של כתרי החרסינה הוא הצורך בהשחזה מסיבית של השן הקיימת למטרת הרכבה. מחירים של כתר חרסינה יהיו גבוהים מאלו של כתרים עשויים מתכת בציפוי חרסינה.

 

כתר מתכת בציפוי חרסינה

בסיסי לכתר הזה הוא עירוב של מתכות עם ציפוי חרסינה חיצוני. התוצאה הסופית תהיה שן לבנה שדומה מאוד לצבע של השן המקורית והשיניים הסמוכות. הצבע המתכתי ניכר לעתים באזור בו הכתר מתחבר אל החניכיים ולכן, רופאי השיניים אינם ממליצים על הכתר הזה לשיניים קדמיות כאופציה ראשונה.

 

כתר קדמי עשוי זירקוניה

שימוש בכתרי זרקוניה נחשב לאופציה הטובה והיוקרתית ביותר. הזרקוניה הוא חומר מלאכותי שאינו כולל מתכות, אינו יוצר גירוי בחניכיים ומתאים בצורה הטובה ביותר (מבחינה ביולוגית) לשיניים האנושיות. התוצאה הסופית תהיה אסתטית תוך התאמה מדויקת בין הכתר לבין השיניים הסמוכות. עם כתר זרקוניה נוצר המראה הטבעי ביותר. הכתר מיוצר בהזמנה אישית בחריטה תלת ממדית (ייצור מהיר).

 

כתר קדמי עשוי אימקס

את הכתר הזה מייצרים מחרסינה מעובדת ודחוסה. התוצאה היא חומר חזק ועמיד שמעניק מראה אסתטי. כתרי אימקס מתאימים לשימוש בשיניים קדמיות (יתרונות דומים לאלו של החרסינה). התערובת אינה כוללת מתכות. החיסרון הוא בעלויות גבוהות בהשוואה לכתרים אחרים.

 

כיצד מתבצע התהליך?

התקנת כתרים בשן קדמיתטיפול בשן קדמית חשוב לבצע במרפאת שיניים חדישה שמשתמשת בכתרים איכותיים וציוד מתקדם. חשוב לזכור שיש לכתר בשן קדמית השפעה אסתטית משמעותית ולבחור בהתאם ברופא עם יכולות גבוהות. ההכנה לטיפול כוללת אבחון של חלל הפה, צילומים והדמיה תלת ממדית. בשלב ההכנה הרופא בוחן את כל השיניים והחניכיים להרכבת תכנית טיפול מקיפה.

בשלב השני יסביר הרופא על אפשרויות הטיפול, סוגי הכתרים והתוצאות הצפויות. לאחר מתן הסברים ייקבעו סוג הכתר ומועד הטיפול. ייתכן ויהיה צורך במספר טיפולים במרפאה להשלמת ההליך. בחלק מהמקרים מתקין הרופא כתר זמני בעוד הכתר הסופי נמצא בתהליכי ייצור. זהו השלב בו המטופל מוזמן לשאול שאלות ולקבל מידע מלא אודות עלויות, חומרי גלם וטיפולים עתידיים.

 

איך נשמור על הכתרים?

אם חשבתם עד היום שלא צריך להקפיד על ניקוי של כתרים – דעו שישנה חשיבות רבה לצחצוח שיניים ושימוש בחוט דנטלי. חשוב להקפיד לנקות היטב את האזור שבין הכתרים ואת האזור שבין החניכיים לשיניים. אלו הם אזורים בהם מצטברים חיידקים שגורמים לעששת ודלקות חניכיים. צחצוח שיניים מומלץ לפחות פעמיים ביום יחד עם ניקוי בחוט דנטלי. אחת לחצי שני כדאי לבצע ניקוי אבנית יסודי אצל שיננית ולהגיע לביקורת תקופתית אצל הרופא המטפל.

בכדי לשמור על הכתרים ועל בריאות הפה נמליץ על הפסקת עישון והימנעות מהרגלים מזיקים כמו שחיקת שיניים או כסיסת ציפורניים. השיניים הן נכס יקר ערך עליו אנחנו נדרשים לשמור היטב. טיפול נכון בשיניים הוא המפתח לאיכות חיים וחיוך בריא בכל גיל.

 

השאירו פרטים לייעוץ השתלת שיער ללא התחייבות!

חכו! אל תפספסו את המאמרים המקצועיים שלנו

האם CBD יכול לסייע לטחורים ופיסורה?

טחורים ופיסורה הן שתי מחלות שונות אשר מופיעות באזור פי הטבעת. מכיוון שהמחלות הללו מופיעות באזור דומה, ישנה נטייה לבלבל בין טחורים לבין פיסורה. אך

הלבנת שיניים – כל מה שרציתם לשאול

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה שבה ישנה עלייה דרסטית בכמות המטופלים המעוניינים לבצע הלבנת שיניים. מדובר על תהליך שיכול להיות אפקטיבי ויעיל כל עוד מבצעים

מה חשוב לדעת על ציפוי קומפוזיט?

אם אתם רוצים לבצע ציפוי קומפוזיט, ככל הנראה מציפות אתכם לא מעט שאלות. אנו ננסה לעשות לכם סדר בכל השאלות, כך שתוכלו לעשות בחירה שמתאימה

כיצד בוחרים רופא שיניים מקצועי

רופאת שיניים טובה, איך בוחרים?

בעבר, הייתה לכל משפחה מרפאת שיניים קבועה אותה איש לא העלה בדעתו להחליף גם כאשר המשפחה לא קיבלה מענה מלא. כיום כאשר ישנה מודעות גבוהה