יישור שיניים אינויזליין – פתרון אסתטי בלתי נראה

 

יישור שיניים אינויזלייןמבוגרים וילדים שעוברים טיפול יישור שיניים חולמים על הרגע בו מתקן היישור ייעלם והם יוכלו לחזור לשגרה. כיום, טכניקת יישור שיניים אינויזליין מגשימה להם את החלום. זוהי שיטה חדשנית שמאפשרת יישור שיניים באמצעות קשתות פלסטיק שקופות (גשרים שקופים). מתקן היישור גם שקוף וגם ניתן לשליפה עצמית בכל רגע נתון. המטופל נדרש להרכיב את הפלטה 24 שעות ביממה, אך יש לו את היכולת לשלוף אותה החוצה לפי צורך. התוצאות של יישור השיניים בשיטת אינויזליין טובות לא פחות מאלו שמושגות בשאר השיטות.

יתרונות של יישור שיניים אינויזליין

  1. יישור שיניים בתהליך אסתטי ובלתי נראה
  2. שימוש בטכנולוגיה החדישה ביותר בתחום (כולל הדמיה תלת ממדית מדויקת)
  3. תוצאות מצוינות בזמן קצר
  4. אין קושי בשמירה על היגיינה במהלך הטיפול (ניתן לשלוף את הפלטות החוצה בקלות לטובת צחצוח שיניים יסודי)
  5. הרכבה עצמית נוחה (גם ילדים יכולים)

 

איך נראה טיפול יישור שיניים בשיטת הפלטות השקופות?

תחילה נדגיש שהטיפול אינו נגיש בכל המרפאות. על מנת ליהנות מהטכנולוגיה החדישה עליכם לאתר מרפאה עם אורתודנט מומחה שמתמחה בשיטת הטיפול החדשה ומחזיק בציוד המתאים. השלב הראשון בדרך אל שיניים ישרות בשיטת אינויזליין יהיה בדיקת אבחון שכוללת בדיקה של השיניים והחניכיים. הרופא יפנה את המטופל לביצוע סט צילומי אורתודנטיה. הצילומים חיוניים להרכבת תכנית הטיפול והמלצה על שיטת הטיפול הטובה ביותר.

על מנת להתחיל בטיפול יישור שיניים אינויזליין הרופא מתבקש להעביר אל המעבדה בחו"ל את סט הצילומים ובהתאם הוא מקבל מהם הדמיה תלת ממדית. ההדמיה משמשת בסיס להרכבת תכנית הטיפול האידאלית בעבור המטופל וקביעת לוח הזמנים. חברת אינויזליין היא זו שמייצרת לבסוף את הפלטות השקופות בעבור כל מטופל. הפלטות מיוצרות בחו"ל על פי מידות אישיות ומדויקות כך שנדרשת המתנה עד קבלתן ותחילת הטיפול. מיד כאשר הפלטות מגיעות אל המרפאה, המטופל מוזמן לפגישה בכדי לקבל אותן יחד עם הדרכת שימוש והנחיות הסתגלות. המטופל צריך להיות מסוגל להרכיב ולהחליף את הפלטות בעצמו.

 

יישור שיניים אינויזליין – מה כל מטופל מקבל?

יישור שיניים אינויזליין מתבסס על שימוש בסט של פלטות שקופות. המטופל מקבל לרשותו את כל סט הפלטות עם לוח זמנים שקובע מתי עליו להחליף את הפלטה הנוכחית באחת חדשה. החלפת הפלטות מתוכננת בהתאם לתזוזה הצפויה של השיניים. הרופא המטפל מנחה את המטופל כיצד להרכיב את הפלטות, איך לשלוף אותן, מה חשוב להסתגלות מהירה וכיצד יש לנקות את השיניים ואת מתקן היישור. כל פלטה בסדרה מניעה בהדרגתיות את השיניים אל המקום הנכון ומכינה את הקרקע לפלטה הבאה אחריה בסדרה. שימוש נכון בפלטות בהתאם לרצף התזוזות חיוני להתקדמות התהליך.

יישור שיניים אינויזליין – מתי חוזרים למרפאה?

כמו בכל טיפול אורתודנטי אחר, גם טיפול בשיטת יישור שיניים אינויזליין דורש הגעה לפגישת ביקורת ומעקב בקליניקה אחת לחודש / חודשיים. פגישת הביקורת חיונית להבטחת התקדמות הטיפול ומעקב אחר מצב השיניים. הקשר עם המרפאה רציף במהלך כל תקופת הטיפול וגם לאחריה.

יישור שיניים אינויזליין – מתי מסיימים את הטיפול?

יתרונות יישור שיניים אינויזלייןלרוב, יישור שיניים אינויזליין דורש שנה וחצי של טיפול. משך הטיפול נקבע בהתאם למצב ההתחלתי של השיניים והלסת. במידה ונדרשת גם הזזה של הלסת – הטיפול יהיה ממושך יותר. לקראת המועד שהוגדר לסיום הטיפול הרופא מזמן את המטופל לפגישת הערכת מצב. במידה והטיפול אכן התקדם כמתוכנן הוא גם יסתיים בתאריך שנקבע מראש. במקרים בהם הרופא מזהה דרישה להארכת משך הטיפול מוזמנות על פי צורך פלטות נוספות. במועד סיום הטיפול מבצע הרופא קיבוע או מנחה את המטופל על שימוש בגשר לשמירת התוצאות.

יישור שיניים אינויזליין – איך מגדילים את סיכויי ההצלחה של הטיפול?

יישור שיניים אינויזליין דורש מחויבות של המטופל והתמדה. ההצלחה של הטיפול מותנית בהרכבת הפלטות השקופות 24 שעות ביממה במהלך כל תקופת הטיפול. הפלטות נשלפות כך שאפשר להסיר אותן בקלות. מטופלים צעירים נוטים להקל ראש ומסירים את הפלטות לעתים קרובות ללא כל צורך. כמו כן, חשוב להקפיד שלא לאבד את הפלטות.

טיפול יישור שיניים דורש הקפדה על היגיינת פה. המטופל נדרש לצחצח היטב את השיניים לפחות פעמיים בכל יום. ביקור אצל שיננית להסרת אבנית מומלץ פעמיים בשנה. הפלטות השקופות ניתנות להסרת במהלך צחצוח השיניים. בהשוואה ליישור שיניים עם סמכים עשויים מתכת, שיטת הפלטות השקופות נחשבת אסתטית יותר.

האם יישור שיניים אינויזליין כואב?

הפלטות שמשמשות ליישור השיניים מתוכננות להפעיל על כל שן או קבוצת שיניים לחץ מדויק וממוקד. לרוב, השימוש בפלטות אינו כרוך בכאב. תחושת לחץ או חוסר נוחות מופיעה בתקופת ההסתגלות  לשימוש בפלטה הראשונה. לאחר מספר ימים מצליחים רוב המטופלים להסתגל למתקן והוא הופך בלתי מורגש. בהשוואה לשיטות אחרות, יישור שיניים בשיטת אינויזליין נחשב לנטול כאבים. בניגוד להתקנת סמכים עשויים מתכת שגורמים לפצעים בפה ובלשון, הפלטות השקופות אינן פוצעות את המטופל כלל.

מה מותר לאכול במהלך הטיפול יישור שיניים אינויזליין?

בשונה מטיפול יישור שיניים עם סמכים, בשיטת אינויזליין אין הגבלה על אכילת מזונות קשים. הפלטות נשלפות מהפה בקלות כך שאין כל מניעה לשלוף אותן במהלך אכילת מזון קשה או חטיפים אהובים. בסיום האכילה כדאי לצחצח את השיניים ולהחזיר מיד את הפלטות למקומן. נציין שישנה המלצה על הימנעות מלעיסת מסטיק במהלך הרכבת הפלטות. כמו כן, נמליץ להימנע משתיית משקאות חמים מאוד שעלולים לעוות את הפלטות.

האם צריך לעקור שיניים במהלך טיפול אורתודנטי?

עקירה של שיניים נדרשת רק במעט מאוד מקרים. אורתודנט מומחה יידע לרוב למנוע את הצורך בעקירת שיניים באמצעות הרחבה של הלסת והזזה נכונה של השיניים. במידת הצורך אפשר יהיה לבצע הליך שיוף שיניים על מנת לייצור מקום לתזוזת השיניים למקומן. עקירה עולה על הפרק רק במעט מקרים בהם לא קיימת אפשרות אחרת לפינוי מקום בלסת לכל השיניים.

 

צרו קשר ונחזור בהקדם!

השאירו פרטים לייעוץ ללא התחייבות!

חכו! אל תפספסו את המאמרים המקצועיים שלנו

הסרת שיער בלייזר

לכל אדם יש שיער בחלקי גופו השונים. ישנם אנשים שיש להם שיער דק או שיער עבה, ישנם אנשים שיש להם שיער בהיר או שיער כהה,

אחות סיעודית פרטית לבני הגיל השלישי

  הנוחות והיתרונות של שכירת שירותי אחות סיעודית מספקת מערך טיפול לבני הגיל השלישי שיש להם צרכים רפואיים מיוחדים או מורכבים. אחיות פרטיות הן מטפלות

השתלת שיניים ביום אחד- בעד ונגד

בעיות בשיניים הן מצב רפואי מאוד לא נעים שיכול להוביל לבעיות גדולות הרבה יותר. השיניים הן מעבר לחלק אסתטי בפנים, הן אלה שמאפשרות לעיסה וכניסה

איך נוכל לשלוט בחרדה שלנו?

רובינו עשויים לחוש מדי פעם תחושת חרדה, מתח וסטרס. חרדה יכולה לתקוף אותנו באופן חד פעמי ולעיתים היא עשויה להפוך לכרונית ומאיימת. עבור זה נדרש

האם CBD יכול לסייע לטחורים ופיסורה?

טחורים ופיסורה הן שתי מחלות שונות אשר מופיעות באזור פי הטבעת. מכיוון שהמחלות הללו מופיעות באזור דומה, ישנה נטייה לבלבל בין טחורים לבין פיסורה. אך

התקשרו עכשיו