כמה עולה גשר בשיניים – כמה משלמים, מתי ולמי?

יישור שיניים הוא הליך שמתבצע מסיבות רפואיות ואסתטיות. בעבר נהוג היה לבצע טיפולי יישור שיניים (טיפול אורתודנטי) רק בגיל העשרה, כיום כבר מתבצעים בהצלחה רבה טיפולים גם במבוגרים. ההליך דורש חצי שנה עד שנתיים של טיפול בהן המטופל נדרש להרכיב מתקן יישור שיניים במשך רוב שעות היממה. העלות של הטיפול מתחילה מ-8,000 שקלים ועלולה להגיע עד 30,000 שקלים. המחיר נקבע בהתאם למורכבות המצב ושיטת הטיפול שנבחרה. ניתן לבצע יישור שיניים בשיטת גשר המתכת הישנה והמוכרת או בשיטות חדישות ואסתטיות יותר שמתבססות על מתקני יישור שקופים בלתי נראים.

מי קובע את המחיר?

כאשר אנו שואלים כמה עולה גשר בשיניים עלינו לציין תחילה באיזו שיטה נרצה ליישר את השיניים. יישור שיניים באמצעות סמכים עשויים מתכת נחשב לזול ביותר. כאשר הסמכים עשויים חרסינה או שקופים הטיפול יהיה מעט יותר יקר. יישור שיניים בשיטת הגשרים השקופים מחירים ליישור שיניים (שיטת אינויזליין החדשה) נחשב לאסתטי ביותר וגם ליקר ביותר. מרפאות השיניים קובעות את מחיר הטיפול על פי מורכבותו וצורך בטיפולי הכנה כמו הארכת כותרת או עקירות.

כמה עולה יישור שיניים?

טיפול יישור שיניים במרפאה פרטית אצל אורתודנט מומחה הוא לא עניין זול, אך גם לא מאוד יקר. כאשר בוחנים את ההשפעות החיוביות של הטיפול לעתיד ואת המשמעות האסתטית והרפואית של וויתור על הטיפול, מגלים שמדובר בהשקעה נבונה לטווח הארוך. לרוב, גשר בשיניים (הטיפול כולו) יעלה לכם בין 12,000 שקלים ל-15,000 שקלים. טיפול במרפאות הטובות ביותר בשיטות החדישות והאסתטיות ביותר יהיה יקר יותר ויגיע בממוצע ל-25,000 שקלים.

מתי קופת חולים מממנת גשר בשיניים?

הביטוח המשלים בקופת חולים מסבסד את הטיפול בעבור ילדים ונוער (עד גיל 18). נכון להיום, הטיפול אינו מסובסד בעבור מבוגרים וניתן בשיטת הסמכים בלבד. הסכום אותו קופת חולים תסכים לסבסד נקבע בהתאם למסלול של הביטוח המשלים שיש לילד ועל פי מורכבות הטיפול. ברוב קופות החולים המחיר אותו תתבקשו לשלם לאחר הסבסוד יהיה 4,000-7,500 שקלים בעבור טיפול בלסת אחת, ו-4,500 עד 10,000 שקלים בעבור יישור שיניים בשתי לסתות. נדגיש שוב שקבלת הסבסוד מתאפשרת רק במרפאות השיניים של קופת החולים או במרפאות שיש לקופת החולים הסדר עמן. אין אפשרות לקבל את הסבסוד בכל המרפאות וגם לא בכל השיטות.

מדוע גשר בשיניים כל כך יקר?

הדעה הרווחת בציבור היא שטיפולי יישור שיניים הם עסק יקר, אך כאשר נבחן כמה עולה גשר בשיניים תוך התייחסות למורכבות של הטיפול ולמספר הביקורים במרפאה – נגלה שהטיפול אינו יקר כלל. מרפאות השיניים מציעות פריסת תשלומים נוחה שמסייעת במימון הטיפול. יישור שיניים הוא הליך מורכב שדורש מעורבות צמודה של רופא מומחה, המטופל צפוי לבקר בקליניקה אחת למספר חודשים במשך כ-4 שנים. נציין שהמחירים בישראל נחשבים לזולים בהשוואה למחירים של טיפולי יישור שיניים באירופה ובעולם. אך במדינות אירופה המדינה מממנת את הטיפול כמעט במלואו.

מתי כדאי לפנות אל אורתודנט ולהתחיל בטיפול?

המועד המומלץ להתחלת הטיפול משתנה ממטופל למטופל. ישנם מקרים בהם אפשר יהיה להתחיל בטיפול לפני גיל 10 ובמקרים אחרים הרופא ימליץ על התחלת טיפול סביב גיל 12. רוב המטופלים הצעירים מתקינים את הגשר בגיל 12 לאחר נשירת שיני החלב. טיפולי יישור שיניים מתבצעים בגילאים צעירים (כאשר יש בפה עדיין שיני חלב) רק כאשר האורתודנט מאבחן בעיה בצמיחת הלסתות או השיניים. טיפול יישור שיניים שמתחיל בגיל 7-8 אינו מסתיים לרוב בתוך שנתיים אלא נמשך כ-4 שנים.

מבוגרים שפספסו את הרכבת ולא בצעו טיפול יישור בגיל העשרה מוזמנים לעבור את הטיפול בגיל 20, גיל 30 וגם גיל 40. יישור שיניים בגיל מבוגר מתבצע מסיבות אסתטיות ורפואיות. כיום כאשר ניתן לבצע יישור שיניים עם גשר שקוף נשלף הטיפול מתבצע ללא פגיעה אסתטית.

האם ייתכן מצב בו השיניים יתיישרו בעצמן?

לקראת שנות העשרים מתרחש תהליך טבעי של הצטופפות שיניים עם דגש על הלסת התחתונה. במקרים בהם הבעיה היא שיניים עקומות בעקבות צפיפות של שיניים הסיכויים שהבעיה תיפתר ללא טיפול קלושים. במקרים בהם יישור שיניים נדרש בעקבות שיניים בולטות הסיכויים שהבעיה תיפתר מעצמה קלושים גם כן. תמיד כדאי לפנות אל אורתודנט לייעוץ ולא לקוות שהבעיה תסתדר מעצמה.

כיצד מיישרים שיניים עם גשר?

טיפול יישור שיניים עם "גשר" הוא למעשה טיפול עם סמכים אורתודנטיים עשויים מתכת או חרסינה. הגשר המתכתי הוא שיטת יישור השיניים הקלאסית שכולנו מכירים ורבים נרתעים ממנה. הסמכים מודבקים על השיניים כאשר חוט מתכת מחבר ביניהם, מותח אותם ומפעיל לחץ מתון לתזוזת השיניים למקום המבוקש. גשר סמכים אורתודנטי מיועד ליישור שיניים, תיקון יחסי לסתות ומתן מענה למפגעים אסתטיים וליקויים בלעיסה, אכילה ודיבור.

כיום בשנות האלפיים שיטת יישור שיניים עם סמכי מתכת נחשבת לקלאסית ויעילה אך גם מעט מיושנת. מטופלים צעירים ומבוגרים מחליפים את גשר המתכת במתקני יישור שיניים שקופים שניתנים לשליפה עצמית. הטכנולוגיה החדשה בענף האורתודנטיה מצליחה להפוך את יישור השיניים לחוויה נעימה יותר מבחינה פיזית ונפשית.

מה חשוב לדעת על גשר בשיניים בגיל מבוגר?

יישור שיניים שמתבצע לאחר גיל ההתבגרות עלול להיות ממושך יותר בהשוואה לטיפול דומה שמתבצע בגיל העשרה. בגיל מבוגר עצמות הפנים כבר סיימו את התפתחותן כך שייתכן ויהיה צורך גם בגשר חיצוני וגם בסמכים. התוצאות אותן ניתן להשיג בגיל מבוגר זהות לאלו שניתן להשיג בגיל צעיר. אם תמיד חלמתם על שיניים מושלמות – אל תוותרו על החלום. רפואת השיניים המודרנית מסוגלת להעניק גם לכם חיוך לבן, ישר, בריא ובוהק. בקרוב מאוד גם אתם תתחילו לחייך בביטחון.

צרו קשר ונחזור בהקדם!

השאירו פרטים לייעוץ ללא התחייבות!

חכו! אל תפספסו את המאמרים המקצועיים שלנו

הסרת שיער בלייזר

לכל אדם יש שיער בחלקי גופו השונים. ישנם אנשים שיש להם שיער דק או שיער עבה, ישנם אנשים שיש להם שיער בהיר או שיער כהה,

אחות סיעודית פרטית לבני הגיל השלישי

  הנוחות והיתרונות של שכירת שירותי אחות סיעודית מספקת מערך טיפול לבני הגיל השלישי שיש להם צרכים רפואיים מיוחדים או מורכבים. אחיות פרטיות הן מטפלות

השתלת שיניים ביום אחד- בעד ונגד

בעיות בשיניים הן מצב רפואי מאוד לא נעים שיכול להוביל לבעיות גדולות הרבה יותר. השיניים הן מעבר לחלק אסתטי בפנים, הן אלה שמאפשרות לעיסה וכניסה

איך נוכל לשלוט בחרדה שלנו?

רובינו עשויים לחוש מדי פעם תחושת חרדה, מתח וסטרס. חרדה יכולה לתקוף אותנו באופן חד פעמי ולעיתים היא עשויה להפוך לכרונית ומאיימת. עבור זה נדרש

האם CBD יכול לסייע לטחורים ופיסורה?

טחורים ופיסורה הן שתי מחלות שונות אשר מופיעות באזור פי הטבעת. מכיוון שהמחלות הללו מופיעות באזור דומה, ישנה נטייה לבלבל בין טחורים לבין פיסורה. אך

התקשרו עכשיו