כתרי זירקוניה חסרונות

רופאי השיניים ממליצים היום למטופלים שלהם (צעירים ומבוגרים) על כתרי זירקוניה בעבור שיניים קדמיות. אם לא עברתם לאחרונה טיפול שיניים משקם שכולל גם כתר, סביר להניח שאנכם יודעים מהם כתרי זירקוניה ומתי כדאי לתת להם עדיפות על פני כתרים אחרים. כתרים נחוצים כאשר ישנו אבדן של חומר שן שאינו מאפשר שחזור של השן באמצעות סתימה בלבד. האבדן של חומר השן עלול להיגרם בעקבות עששת, טראומה חיצונית וטיפול שורש שדרש קידוח אל תוך השן. הכתר הוא כיפה שמכסה את השן שנפגעה, מחזקת אותה, מאפשרת לה תפקוד תקין ומעניקה לה מראה של שן טבעית ובריאה.

אלו סוגים של כתרים קיימים היום?

התקופה בה רופאי השיניים היו משתמשים בזהב לשחזור שיניים חלפה מזמן מהעולם. לאחר שנים רבות של שימוש בכתרים עשויים מתכת ובכתרי מתכת עם ציפוי של חרסינה, כבשו את השוק כתרי זירקוניה שמביאים עמם יתרונות רבים ומעט חסרונות. הבעייתיות בכתרי מתכת שמצופים חרסינה היא פס בצבע מתכתי שמופיע לאחר תקופה וגורם לפגיעה אסתטית. מטופלים שבוחרים כתרי זירקוניה לא צריכים לחשוש משינוי צבע של הכתר. כיום, מטופלים שמגיעים אל מרפאות השיניים המודרנית בבקשה להתקין כתר, יוכלו לבחור בין כתר מתכת, כתר חרסינה וכתר זירקוניה.

מהו כתר קלאסי?

הכתר הקלאסי הוא אותו כתר עשוי מתכת שנמצא בשימוש במרפאות שיניים מזה עשרות שנים. בעבר, המתכת לא כוסתה בציפוי והיום היא כבר מצופה בציפוי חרסינה לבן. היתרון של כתר המתכת על פני כתרי זירקוניה הוא המחיר הזול. החיסרון הגדול הוא הפגיעה האסתטית. לאחר תקופה מופיע פס מתכתי בחלק התחתון של הכתר. היום, רופאי השיניים ממליצים על שימוש בכתרים עשויים מתכת רק בעבור שיניים פנימיות.

מהם כתרי זירקוניה?

ההמלצה של רופאי השיניים היום היא על כתרים עשויים כיפת זירקוניה שהיא חומר חזק ואסתטי דמוי יהלום. הבחירה בזירקוניה מאפשרת הרכבת כתר חזק מאוד ללא כל שימוש במתכת. הכתרים החדשים נותנים מענה אסתטי מלא ללא פשרות איכות עם התאמה מדויקת לשיניים הצמודות מבחינת צורה, צבע וגודל. השימוש בזירקוניה יהיה נכון יותר מבחינה אסתטית אך עדיין ישנם מקרים בהם מטופלים נאלצים לוותר על כתר זירקוניה לטובת כתר עשוי מתכת וחרסינה.

יש להתקנת כתרי זירקוניה חסרונות שבאים לידי ביטוי בעיקר במחיר. החומר שמשמש לייצור של הכתר יקר יותר בהשוואה למחירים של מתכת או חרסינה. הכנה של כתר אחד גורמת לבלאי רב של חומר כך שהמחיר יקר בהשוואה למחיר של כתר קלאסי עשוי מתכת. בחירה בכתרי זירקוניה מומלצת בעבור אלו ששמים את האסתטיקה בראש סדר העדיפויות. רוב המטופלים בוחרים בכתרי זירקוניה בעבור שיניים קדמיות ומתפשרים מסיבות כלכליות על כתרי מתכת בעבור שיניים פנימיות.

 

מתי כדאי להתקין כתרי זירקוניה?

השיניים הקדמיות הן כרטיס הביקור שלנו. בכל מפגש חברתי, עסקי או רומנטי, הצד השני שם לב לשיניים שלנו וקובע בהתאם את הרושם הראשוני. שיניים מוזנחות פוגעות בתדמית של האדם באופן משמעותי וגורמות לו להיות הרבה פחות אטרקטיבי. אם השיניים הקדמיות שלכם שבורות, מחורצות, מוכתמות, רקובות או כוללות סתימות בולטות – אפשר וכדאי לתקן אותן עם כתרים. חיוך יפה יפתח בעבורכם דלתות שחיוך מכוער סוגר ויחזק את הביטחון העצמי.

בימים בהם המודעות לאסתטיקה עולה וכולנו מקדישים משאבים רבים לטיפוח המראה החיצוני – לא נוכל להרשות לעצמנו להזניח את השיניים. כתרי זירקוניה הם הבחירה האסתטית ביותר בעבור שיניים קדמיות. כאשר מעבדת השיניים מבצעת את עבודתה בצורה הטובה ביותר התוצאה הסופית תהיה כתר עם התאמת צבע מדויקת ומראה טבעי. אם אתם מעוניינים לשפר את המראה של החיוך שלכם – כתרי זירקוניה הם ללא כל ספק הבחירה הנכונה ביותר.

מדוע כתרי זירקוניה יותר יקרים מכתרי מתכת?

הזירקוניה היא חומר גלם חזק ואמין לא פחות ממתכת. המחיר הגבוה נובע מעלויות גבוהות של חומר הגלם. על אף המחיר הגבוה כתרי זירקוניה לשיניים לבנות-מה החסרונות ?בהשוואה לכתרים קלאסיים, רופאי השיניים ממליצים למטופלים שלהם להשקיע ולא להתפשר על כתר מתכת בציפוי חרסינה. חשוב להבין שהכתר עתיד ללוות אתכם במשך עשרות שנים. כדאי להשקיע עכשיו בכתר הטוב ביותר ולא להגיע אל המרפאה לאחר שנתיים עם בקשה להחליף את הכתר מסיבות אסתטיות.

הכתר מיוצר בטכנולוגיה חדישה שמאפשרת עיצוב מדויק וייצור שמתבסס על גילוף צורת השן על ידי מחרטה ממוחשבת. בלחיצת כפתור אחת פשוטה טכנאי השיניים מצליח לייצר בעבורכם כתר במראה טבעי לחלוטין. ניתן לשחזר ולייצר שיניים במראה טבעי לפי הזמנה מסיבות רפואיות ואסתטיות.

האם כתר זירקוניה אכן כל כך מומלץ?

אם תחפשו מידע על כתרי זירקוניה חסרונות תמצאו מחירים גבוהים בהשוואה לכתרים אחרים. מטופלים שהתקינו כתרים מהחומר החדש נהנים מהמראה האסתטי וממליצים לחבריהם שלא לבחור עוד במתכת. כתרי זירקוניה משפרים את המראה של השיניים כך שהם משמשים גם כפיתרון הלבנת שיניים.  חשוב להדגיש שמרפאות השיניים עושות מאמץ להקל על המטופלים מבחינה כלכלית ומאפשרות פריסת תשלומים נוחה. כתר זירקוניה נחשב היום לשיא הטכנולוגיה – אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר.

ישנה חשיבות לביצוע הטיפול במרפאת שיניים מקצועית ומנוסה שמכירה את התכונות של החומר. יש לזירקוניה שקיפות רבה כך שלא כדאי להשתמש בה במקרים בהם השן שחורה או במקרה של השתלת שן שכוללת מבנה כסוף. צבע כהה של השן עלול להשתקף דרך הכתר ולגרום למראה אפרפר. כדאי לדעת שקיימים מספר סוגים של כתרי זירקוניה כאשר לא כולם איכותיים באותה המידה. המותגים שידועים כאיכותיים ביותר הם ויטה הגרמנית ונויטאקי היפנית. כדאי לוודא שמרפאת השיניים משתמשת בכתרים איכותיים על פני תוצרת זולה ופחות איכותית. להשגת התוצאות הטובות ביותר על השימוש בזירקוניה להיות מתואם למקרה ומבוסס עבודה מדויקת וחומר גלם מובחר.

השאירו פרטים לייעוץ השתלת שיער ללא התחייבות!

חכו! אל תפספסו את המאמרים המקצועיים שלנו

האם CBD יכול לסייע לטחורים ופיסורה?

טחורים ופיסורה הן שתי מחלות שונות אשר מופיעות באזור פי הטבעת. מכיוון שהמחלות הללו מופיעות באזור דומה, ישנה נטייה לבלבל בין טחורים לבין פיסורה. אך

הלבנת שיניים – כל מה שרציתם לשאול

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה שבה ישנה עלייה דרסטית בכמות המטופלים המעוניינים לבצע הלבנת שיניים. מדובר על תהליך שיכול להיות אפקטיבי ויעיל כל עוד מבצעים

מה חשוב לדעת על ציפוי קומפוזיט?

אם אתם רוצים לבצע ציפוי קומפוזיט, ככל הנראה מציפות אתכם לא מעט שאלות. אנו ננסה לעשות לכם סדר בכל השאלות, כך שתוכלו לעשות בחירה שמתאימה

כיצד בוחרים רופא שיניים מקצועי

רופאת שיניים טובה, איך בוחרים?

בעבר, הייתה לכל משפחה מרפאת שיניים קבועה אותה איש לא העלה בדעתו להחליף גם כאשר המשפחה לא קיבלה מענה מלא. כיום כאשר ישנה מודעות גבוהה