כתר זרקוניה – יתרונות, הבדלים וכל מה שצריך לדעת

 

כתר זרקוניה מחירים!

קבלתם המלצה על כתר זרקוניה ואתם מבקשים לדעת מה ההבדל בין כתר זרקוניה לבין כתרים אחרים ומדוע רופאי השיניים ממליצים על הכתר הזה? אנו נסביר כאן את התפקיד של הכתר, מהו כתר זרקוניה ונציג את רשימת היתרונות שלו על פני כתרים אחרים. תמצאו כאן מידע שימושי לקראת טיפול לשיקום הפה שכולל טיפולי שורש, מבנים, כתרים ושתלים.

 

מהו התפקיד של הכתר ומדוע הוא כה חשוב?

תפקידו של הכתר הוא לשמש תותב לשימור והגנה על שלדת השן או השתל. רופא השיניים מזמין בעבורכם את הכתר לפני תחילת הטיפול אך הוא משתמש בו רק בסופו. הכתר מקובע אל השן בסוף הטיפול על מנת להחזיר לה מראה של שן בריאה וטבעית. כך למשל, כתר מורכב על שן שבוצע בה טיפול שורש שגרם לנזק בלתי הפיך למעטפת החיצונית. הכתר מחזיר לכם מראה של שן טבעית ובריאה גם לאחר שרופא השיניים קדח לעומק אל תוך השן. ניתן להתקין כתר על שן טבעית שהוסיפו לה מבנה או על מבנה של שתל. ההתקנה של הכתר היא קבועה, כך שהכתר אינו נשלף ואינו זז ממקומו.

כתרים עשויים זרקוניה או חרסינה מדמים מראה של שן טבעית בצורה הטובה ביותר. טכנאי השיניים מעצב בעבור כל מטופל שן במידה מדויקת שתואמת את הגוון של השיניים באזור. כתרי הזרקוניה והחרסינה יהיו פחות חזקים בהשוואה לכתרים עשויים מתכת אך הם זוכים לעדיפות משיקולים אסתטיים.

 

מהו כתר זרקוניה טהור וכיצד מתקינים אותו?

כיום, כתרי זרקוניה הם הכתרים שמומלצים על ידי רופאי השיניים. הסיבות לכך הן עמידות גבוהה, מראה אסתטי ומחיר אטרקטיבי בהשוואה לכתרי אי מקס. כתר זרקוניה אינו משנה את צבעו, אינו נשחק ושומר על המבנה שלו גם בשימוש רב. הזרקוניה ידוע כחומר ידידותי לרקמות בחלל הפה כל שהגוף האנושי מגיב בצורה חיובית לזרקוניה. תהליך הייצור של הכתר דורש שני שלהים : הכנה והתאמה.

בשלב הראשון יש למדוד את השיניים ולבצע הערכה לבניית התבנית באמצעותה מייצר טכנאי השיניים את הכתר. כעת כאשר הטכנאי כבר מייצר בעבור המטופל את הכתר – הרופא מתחיל בהכנה של השן. על מנת להבטיח התקנה מדויקת ובריאה, הרופא מנקה היטב את השן ומקטין אותה מעט באמצעות מקדח. ההקטנה נחוצה להרכבה מדויקת של הכתר. ההליך מתבצע תחת הרדמה מקומית כך שהמטופל אינו חש כל כאב.

כאשר מדובר בכתר שמורכב על מבנה (לא שן טבעית) המטופל יונחה לנשוך תבנית פלסטיק גמיש בכדי לקבל המחשה של מבנה הכתר המבוקש. טכנאי השיניים מייצר את הכתר במעבדה בהתאם לתבנית. לקראת התקנת הכתר מבריש הרופא את המבנה בחומצה דנטלית שמחזקת את ההיקשרות של הכתר אל השן.

 

 

 

מדוע כדאי לבחור בכתר זרקוניה?

הרופאים ממליצים על הכתרים הללו על פני כתרים אחרים מכמה סיבות:

  1. כתר זרקוניה מחזיק מעמד לזמן ממושך יותר בהשוואה לכתרים אחרים.
  2. השגת המראה האסתטי ביותר, איש לא יבחין בהבדל בין הכתר לבין שן המקורית.
  3. ההתקנה דורשת הכנה מינימלית כך שניתן לשמר מתחת לכתר את המבנה המקורי של השן. כדאי לעשות כל מאמץ על מנת לשמר כמה שיותר חומר שן טבעי מתחת לכל כתר.
  4. החומר בטוח לשימוש וידידותי לגוף האדם כך שלא צפויות כל תגובות אלרגיות.

 

כתר זרקוניה – מתי נדרש כתר?

רופא השיניים שלכם צפוי להמליץ על התקנת כתר כאשר יש צורך בשחזור של שן שנוצר בה חלל עמוק וריק. אם אין בנמצא מספיק חומר שן טבעי לשחזור המראה הטבעי עם חומר מילוי של סתימות – דרוש כתר. התקנה של כתר נדרשת גם כאשר מדובר בשן חלשה שעלולה להישבר ורופא השיניים מבקש להגן עליה. שחזור של שן שנשברה מתבצע גם כן באמצעות כתר. תפקיד נוסף של כתרים הוא כיסוי לשתלים דנטליים וכיסוי לשן לאחר טיול שורש. מבחינה אסתטית ניתן להתקין כתר גם במצבים בהם נדרש כיסוי לשן חדה, פגומה או שחורה.

 

כמה זמן כתר זרקוניה צפוי להחזיק מעמד?

ההבדל בין כתר זרקוניה לכתר רגיללרוב, כאשר הרופא וטכנאי השיניים מבצעים עבודה מקצועי ומדויקת – הכתר מחזיק מעמד כל החיים. מעטים הם המקרים בהם כתרים נשחקים או נופלים. על מנת למנוע מצב בו הכתר נשבר או נופל, המטופל מתבקש להקפיד על היגיינת פה טובה, לשמור על בריאות החניכיים ולהימנע מלעיסה של מזונות קשיחים. יש לצחצח את השיניים היטב עם משחה שמכילה פלואוריד פעמיים ביום ולהקפיד להגיע אחת לשנה אל השיננית ואל רופא השיניים.

 

האם התקנת הכתר זרקוניה כואבת?

לרוב, התקנת הכתר מתלווה אל טיפול שורש, השתלת שתל דנטלי או פיסול מבנה כך שהאזור כבר נמצא תחת הרדמה מקומית. המטופל אינו צפוי להרגיש כל כאב תחת ההרדמה המקומית. מספר שעות לאחר הטיפול צפויה תחושה של אי נעימות מלווה בנפיחות אזורית. בתוך מספר ימים אי הנעימות חולפת ואתם נהנים משן חדשה, עמידה וטבעית.

 

האם כתר זרקוניה מתאים גם לילדים?

כתרי זרקוניה במרפאות שינייםכל עוד מדובר בשן קבועה ניתן יהיה להתקין כתר זרקוניה גם לילדים. אין אפשרות להתקין את הכתר על שן חלב. הקפידו לבצע את ההליך אצל רופא שיניים שידוע במיומנות גבוהה בעבודה עם כתרים ויחס אוהד לילדים. ההתקנה עשויה להיות בעייתית כאשר נדרש כתר בשן טוחנת שהיא עודה שן חלב או במקרים בהם לא ניתן לקבע את הכתר על שן קטנה (השן אינה מצליחה לתמוך בכתר).

 

האם חייבים להתקין כתר זרקוניה לאחר כל טיפול שורש?

רופא השיניים קובע האם נדרש כתר לאחר טיפול שורש בהתאם למיקום של השן, רקע של חריקת שיניים, מצב של שיניים חלשות שנוטות להישבר בקלות והעומק של הסדק שנוצר במהלך הטיפול. הרופא ימליץ על כתר בכל מצב בו לדעתו השן זקוקה להגנה ובמקרים בהם טיפול השורש גרם לפגיעה אסתטית או תפקודית.

 

 

צרו קשר ונחזור בהקדם!

השאירו פרטים לייעוץ ללא התחייבות!

חכו! אל תפספסו את המאמרים המקצועיים שלנו

הסרת שיער בלייזר

לכל אדם יש שיער בחלקי גופו השונים. ישנם אנשים שיש להם שיער דק או שיער עבה, ישנם אנשים שיש להם שיער בהיר או שיער כהה,

אחות סיעודית פרטית לבני הגיל השלישי

  הנוחות והיתרונות של שכירת שירותי אחות סיעודית מספקת מערך טיפול לבני הגיל השלישי שיש להם צרכים רפואיים מיוחדים או מורכבים. אחיות פרטיות הן מטפלות

השתלת שיניים ביום אחד- בעד ונגד

בעיות בשיניים הן מצב רפואי מאוד לא נעים שיכול להוביל לבעיות גדולות הרבה יותר. השיניים הן מעבר לחלק אסתטי בפנים, הן אלה שמאפשרות לעיסה וכניסה

איך נוכל לשלוט בחרדה שלנו?

רובינו עשויים לחוש מדי פעם תחושת חרדה, מתח וסטרס. חרדה יכולה לתקוף אותנו באופן חד פעמי ולעיתים היא עשויה להפוך לכרונית ומאיימת. עבור זה נדרש

האם CBD יכול לסייע לטחורים ופיסורה?

טחורים ופיסורה הן שתי מחלות שונות אשר מופיעות באזור פי הטבעת. מכיוון שהמחלות הללו מופיעות באזור דומה, ישנה נטייה לבלבל בין טחורים לבין פיסורה. אך

התקשרו עכשיו