ציפוי שיניים למינייט

היחידה לבריאות השיניים מתחייבת למחיר הטוב ביותר!

נזקים של עששת, עישון, חבלות חיצוניות וגם גנטיקה עלולים לגרום למצב של שיניים צהובות, שן אפורה או כתמים חומים על השיניים. כיום כאשר אנחנו מודעים לחשיבות של מראה השיניים לתדמית של האדם ולרושם שהוא משאיר אחריו – לא נשלים עם המצב ונפעל להשגת חיוך מושלם. רפואת השיניים המודרנית זיהתה את הצורך החדש והחלה מציעה טיפולי שיניים אסתטיים. בביקור אחד במרפאת השיניים אפשר להלבין שיניים, לצפות אותן בציפוי למינייט, להתקין כתרים ועוד. טיפולי שיניים אסתטיים אפשר וכדאי לבצע בכל הגילאים.

מה זה ציפוי שיניים למינייט ומתי כדאי להשתמש בו?

ציפוי למינייט הוא ציפוי דק של חומר שיקומי (פורצלן דנטאלי) שנועד להחליף את שכבת האמייל שנועדה להגן על השן ולהעניק לה מראה מבריק. לאחר התקנת ציפוי שיניים למינייט מתקבלות שיניים במראה לבן, בוהק ובריא. על מנת להתקין ציפוי שיניים למינייט נדרש מבנה שיניים מינימלי לפחות שיספיק להתקנת הלמינייט. דרישת סף נוספת להתקנת הציפוי היא חניכיים סימטריות. ציפוי למינייט נקרא גם ציפוי חרסינה.

כאשר פורצלן דנטאלי נמצא בידיים של רופא שיניים מקצועי עם מומחיות בתחום התוצאה הסופית תהיה תחליף מעולה לשיניים בריאות. אפשר להשיג כך שיניים לבנות מושלמות. הסוד לחיוך הלבן של מכוכבי הקולנוע והטלוויזיה הוא ציפוי למינייט. התקנת הציפוי מתאפשרת תוך פגיעה מינימלית בשן ובציפוי האמייל הקיים. הטיפול נחשב שמרני היות והוא דורש רק הפחתה של 0.5 מ"מ משכבת האמייל (התקנת כתר דורשת הסרת שכבה עבה יותר של אמייל).

3 שיטות ציפוי שיניים

קיימת היום 3 טכניקות באמצעותן ניתן לצפות שיניים : למינייט, לומינירס, קומפוזיט. את הציפוי הטוב ביותר בעבורכם תבחרו לאחר התייעצות עם רופא שיניים. על מנת לקבל חוות דעת אובייקטיבית ומקצועית כדאי לפנות אל רופא שיניים שמתמחה בכל אחת מהשיטות ומבצע אותה אצלו בקליניקה במידה והרופא אינו מנוסה באחת השיטות, ייתכן והייעוץ שתקבלו לא יהיה אובייקטיבי.

איך מתקינים ציפוי שיניים למינייט?

השלב הראשון בדרך להתקנת הציפוי הוא בדיקה כללית של השיניים. הרופא ירצה לבצע את כל טיפולי השיניים הדרושים לפני שמתקיניםציפוי למינייט לחיוך לבן ובוהק את הציפוי. לאחר השלמת כל הטיפולים הדרושים בתוספת ניקוי אבנית אצל שיננית, תתקדמו אל השלב הבא בו הרופא מתחיל באנליזת החיוך תוך שילוב של מדידות וטכניקות מתקדמות שמודדות את השיניים ויוצרות הדמיה ממוחשבת מדויקת של החיוך שלכם. השלב הזה יושלם כאשר קיימת סקיצה מדויקת של החיוך שלכם.

כעת הרופא מזמין בעבור המטופל במעבדה שיניים זמניות למטרת התנסות. המטופל משתמש בציפוי הזמני למשך כשבועיים וקובע בהתאם האם נדרשים שיניים. בהתאם לתחושה של המטופל והתגובות של הסביבה הרופא קבוע את המידות המדויקות של הציפוי הבא שעתיד להיות קבוע. הרופא והטכנאי במעבדה בוחרים בקפידה את הצבע המתאים לגוון השן הטבע. קיימת גם אופציה לבחור בציפוי למינייט לבן במתכונת של טיפול הלבנת שיניים.

ציפוי שיניים למינייט מסיבות קוסמטיות

רפואת השיניים נותנת בשנים האחרונות מענה רפואי ואסתטי. אם בעבר נהוג היה להתקין ציפוי לשיניים מסיבות רפואיות בלבד – כיום, התקנת ציפוי מתבצעת גם מטעמים אסתטיים בלבד. ציפוי למינייט מעניק חיוך לבן ובוהק. אתם בוחרים בין חיוך בצבע לבן חזק ובוהק לבין חיוך בצבע לבן עמום. הצבע הנבחר אינו משפיע על העמידות של הציפוי או איכותו, המטופל רשאי לבחור בצבע של החיוך בהתאם להעדפתו האישית.

כמה לבן יהיה החיוך שלי?

המטופל מוזמן לבחור את הצבע של החיוך מתוך צרור דוגמיות צבע. הרופא והטכנאי במעבדה יוכלו לערבב את הצבעים ולקבל את הגוון המדויק שהמטופל מעוניין בו. חשוב לציין שהציפוי מותקן על השיניים הקיימות כך שיש להתאים נכון בין הגוון של הציפוי לבין הגוון של השיניים.

האם ניתן לאכול הכול עם הציפוי?

החומר שמרכיב את ציפוי הלמינייט חדק ועמיד כך שניתן יהיה לנגוס במאכלים קשיחים ללא חשש. נמליץ כמובן להימנע מפעולות מזיקות כמו לעיסת קרח או ניסיונות לקרוע חבלים בעזרת השיניים. הקפידו לשמור על השיניים שלכם ותיהנו מהתוצאות במשך שנים רבות.

אלו בעיות אפשר לפתור עם ציפוי לשיניים?

  1. תיקון מרווחים קטנים עד בינוניים בין השיניים
  2. פוזיציה לא טובה של השיניים
  3. צבע דהוי, חום או צהוב
  4. צורה לא אסתטית של היקפי הפה
  5. בעיות קלות בסגר הפה
  6. נזקים של חריקת שיניים

מתי הציפוי פחות מומלץ?

עלינו לזכור שהטיפול מתבסס על השיניים הקיימות כך שבמקרים של חוסר התאמה בין שורשי השן, מנשך גרוע ומיקומי שיניים קיצוניים – למנייט לשיניים לבנות ציפוי שיניים למינייט פחות מתאים. יהיו מקרים בהם הרופא ימליץ על טיפול אורתודנטי לתיקון הבסיס שישמש בעתיד לציפוי הפורצלן הלבן. אבחון נכון של רופא השיניים יחד עם יידע וניסיון בהתקנת הציפוי והכנתו, הם המפתח להשגת התוצאות הטובות ביותר.

איך מתחזקים את הציפוי?

תשמחו לגלות שהתחזוקה פשוטה ושגרתית. כל שעליכם לעשות בכדי לשמור על החיוך המושלם זה לצחצח שיניים בצורה יסודית פעמיים ביום ולהשלים את הצחצוח עם חוט דנטלי. אין סיבה לחשוש מגרימת נזק לציפוי בשימוש במברשת חשמלית ומשחת שיניים רגילה. כדאי להימנע משימוש במשחת שיניים שכוללת חומרי מירוק. במקרים בהם המטופל סובל מבעיה של חריקת שיניים או מסגר חזק של הפה, יש לעדכן בכך את הרופא בכדי לקבל מגני מנשך למזעור הנזק שנגרם לשיניים במהלך השינה.

כמה זמן מחזיק הציפוי?

ציפוי של למינייט לשיניים מחזיק מעמד במשך 7 עד 20 שנים. במקרים בהם הציפוי נופל או זז ממקומו אפשר יהיה להדביקו מחדש. אם הציפוי נסדק או נשבר אפשר גם כן לתקן אותו או לייצר אחד חדש ולהדביק אותו על גבי הציפוי הנוכחי.

אז מה היה לנו בכתבה:

טכנאי מחשבים

טכנאי מחשבים

היחידה לבריאות השיניים היא חברה שמחברת שורה של מרפאות שיניים בישראל ומעניקה לכם קורת גג אחת, תחתה תוכלו למצוא את כל טיפולי השיניים.
החל מסתימת שיניים, דרך טיפולי שורש ועד השתלות שיניים, הרמות סינוס, שיקום פה, ניתוחי חניכיים ועוד.

אחד היתרונות החשובים ביותר של היחידה לבריאות שיניים וזה שגם עמד בלב ההמלצה שלנו על החברה, הוא הקפדנות היתרה שבה בוחרת החברה את רופאי ומרפאות השיניים איתם היא עובדת. היחידה לבריאות השיניים מציעה לכם בראש ובראשונה, מגוון רחב מאוד של טיפולים ודרכה תוכלו למעשה לעבור כל טיפול שיניים שדרוש לכם, אפילו טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה והשתלות שיניים ביום אחד. אבל מעבר לכך, כל רופא וכל מרפאה איתם עובדת היחידה לבריאות השיניים, עברו בחינה מדוקדקת של החברה, הן ברמה המקצועית והן ברמת השירות ושביעות הרצון של הלקוחות ובשתי הקטגוריות האלה, אין לה מתחרים – היחידה לבריאות השיניים יודעת לעשות את זה מקצועי ואדיב.

חכו! אל תפספסו את המאמרים המקצועיים שלנו

טיפולי שיניים

כולנו יודעים כמה חשוב לשמור על חיוך בריא. אבל לא תמיד קל לשמור על היגיינת הפה שלך. צחצוח ושימוש בחוט דנטלי הם הדרכים הנפוצות ביותר

תזונה ובריאות השיניים

מאת פרופ' אולגה רז דיאטנית קלינית שיניים בריאות זו ברכה. מי מאיתנו לא יודע כמה טיפול בשיניים לא נעים וגם יקר. מספר דברים על מנת

טיפול שיניים ביום אחד

טיפולי שיניים יכולים מאוד להרתיע, במיוחד כאשר מדובר על השתלות שיניים. כיום יש אמצעים חדשניים אשר מאפשרים לנו להקל על כל התהליך הזה ולהפוך אותו

שיניים בריאות זה לא מיתוס

שיניים בריאות, לבנות ומושלמות היו מאז ומעולם סמל ומיתוס לדבר שקשה להשיגו, אך כולם רוצים לחייך כמו כוכבי וכוכבות הקולנוע והדוגמניות המפורסמות עם השיניים הצחורות

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!