שיוף שיניים – לצאת מהקליניקה עם חיוך מושלם

 

שיוף שינייםהצורך בטיפולי שיוף שיניים מתעורר כאשר דרוש שינוי בצורה החיצונית של השן. הטיפול מתבצע מסיבות קוסמטיות ורפואיות על פי המלצת רופא. ההליך מתבצע באמצעות מכשור חדיש אותו מפעיל רופא שיניים שעבר הכשרה מיוחדת לביצוע הטיפול. חשוב להבהיר שלאחר שיוף שיניים לא ניתן עוד להחזיר את השן למצבה הקודם. זהו טיפול בלתי הפיך. הדרך היחידה בה אפשר יהיה לשחזר שן שעברה שיוף לא נכון היא התקנת כתר. הקפידו לבחור ברופא מיומן ומנוסה ותצליחו כך להבטיח לעצמכם את התוצאות הטובות ביותר.

שיוף שיניים  – הפתרון לבעיה של שיניים חדות?

שיניים במראה מחודד מעניקות מראה מעט 'ערפדי'. השיניים החדות מושכות תשומת לב ומהר מאוד גורמות לנו להמעיט בחיוכים. מבין השיניים הקדמיות, הניבים ידועים במבנה גדול יותר ומעט מחודד בהשוואה לשאר השיניים. הסיבה לכך היא יכולת חיתוך אפקטיבית של המזון, אך ישנם מקרים בהם הניבים הופכים חדים יתר על המידה והפגיעה שלהם באיכות החיים של המטופל עולה על התועלת.

מתי כדאי לגשת לטיפול שיוף שיניים?

מיד כאשר הצלחתם לזהות גורם פיזיולוגי או נפשי שפוגע באיכות החיים שלכם וגורם לירידה בביטחון העצמי – כדאי לגשת לטיפול. כיום כאשר רפואת השיניים המודרנית מסוגלת להעניק לכל אחד חיוך בריא, אין כל סיבה שתתפשו על פחות מחיוך מושלם שממלא אתכם בביטחון עצמי. בפגישת טיפול אחת אצל רופא שיניים שמתמחה בשיוף שיניים תצליחו להיפרד מהניבים החדים אחת ולתמיד.

 

 

כיצד מתבצע הליך שיוף שיניים?

הליך שיוף תקין ושגרתי יכלול הסרה של כמה עשיריות מילימטרים מהשיניים הבעייתיות. הטיפול אינו כרוך בכאב ואינו דורש הרדמה מקומית. שיוף רב של השן עלול להביא למצב של רגישות יתר ויש להימנע ממנו. את השיוף מבצע הרופא באמצעות ציוד ייעודי מקצועי. השיוף מתבצע מסיבות אסתטיות וכחלק מטיפול אורתודנטי או תכנית מקיפה לשיקום הפה. ניתן לטפל כך בקלות בבעיה של שיניים חדות, שיניים שבורות, שיניים סדוקות. במידת הצורך משתמש הרופא גם בחומרי מילוי וציפויי חרסינה.שיוף שיניים לפני ציפוי חרסינה

 

שיוף שיניים לאחר הדבקת ציפוי חרסינה

הדבקה של ציפוי חרסינה על השיניים היא הסוד של כל כוכבי הטלוויזיה שמתגאים בחיוך לבן ובוהק. שיוף שיניים נדרש על מנת למנוע מצב בו השיניים נראות בולטות לאחר הדבקת הציפוי. על כן, הרופא משייף מעט את החלק הקדמי של השן. המטרה היא שיוף של שכבת אמייל חיצונית בלבד. במעט מקרים בהם נדרש שיוף עמוק יותר שחודר אל שכבת הדנטין, הרופא מבצע את ההליך תחת הרדמה מקומית.

 

 

שיוף לקראת התקנת כתר

רופא שיניים מקצועי הוא אחד שעושה כל מאמץ על מנת לשמר כמה שיותר שיניים טבעיות בפיו של המטופל. במקרים בהם אין מספיק חומר שן לשיקום מלא מתקין הרופא כתר על גבי חומר השן הקיים. השיוף נדרש סביב השן על מנת לאפשר החדרה מדויקת של הכתר אל שורת השיניים. הטיפול יוגדר כמוצלח כאשר הכתר יצליח לדמות שן בריאה ולהשתלב היטב בשורת השיניים. הרופא משייף מעט את השן הקיימת ואת השיניים הסמוכות בכדי להבטיח אחיזה טובה לכתר, עמידות ומראה טבעי. שיוף שיניים לקראת התקנת כתר מתבצע סביב כל ההיקף של השן. לעומת זאת, השיוף שמתבצע בציפוי חרסינה הוא חזיתי בלבד.

 

יישור שיניים באמצעות שיוף – מתי כדאי?

שיוף שיניים מחירטיפולי יישור שיניים נועדו לפתור בעיות אסתטיות, לתקן לעיסה לא נכונה ולהסדיר את מיקום עצמות הלסת. שיוף ליישור שיניים מתבצע כאשר קיימת צפיפות של שיניים שאינה מאפשרת הצבה תקינה של כל השיניים בקשת החניכיים. מצבים של צפיפות קיצונית או רבה נפתרים בעקירת שיניים. השיוף משמש לטיפול במקרים של צפיפות קלה ומקומית. מכשיר השיוף מופעל בצורה נקודתית באזורים הבעייתיים. בניגוד לעקירות, השיוף אינו מורגש ואינו מלווה בכאבים.

יישור שיניים באמצעות שיוף מתאים גם למקרים בהם המיקום של הלסת העליונה והמיקום של הלסת התחתונה, אינם מאפשרים סגירה מלאה. סגירה לא נכונה של הלסת עלולה לגרום לכאבים ובעיות בריאותיות נוספות. השיוף נועד להסדיר סגירה טובה יותר של הלסתות תוך שיוף מינימלי של כמה עשיריות מילימטר בלבד. פעמים רבות, אותו שיוף מזערי משיג מיד שיפור משמעותי.

 

מדוע חשוב לבחור ברופא מומחה ומנוסה?

השיוף מתבצע באמצעות סרטי שיוף או מקדחי יהלום עדינים. ההליך כולו דורש עדינות ודיוק כך שעל הרופא להיות מיומן ומנוסה. פעולת השיוף היא חד כיוונית, אין דרך לתקן (פרט להתקנת כתר) שיוף עמוק מידי או מוגזם. הרופא נדרש שלא לפגוע בשכבת האמייל של השן ולא לחרוג משיוף של 0.2 מילימטר. הטיפול עצמו נחשב לפשוט (יחסית), אך כדאי מאוד לפנות למרפאת שיניים עם רופאים שמתמחים ומוסמכים לשיוף שיניים.

 

מה צפוי לאחר הטיפול?

כאמור, הטיפול מתבצע ללא צורך בהרדמה ואינו כרוך בכאבים. במשך מספר ימים לאחר הטיפול צפויה תחושת רגישות קלה לחום ולקור בשיניים. במקרים בהם הרופא ביצע שיוף יתר של שכבת האמייל (שכבת המגן של השן), השן נותרת חשופה והסיכון להתפתחות של נזקי עששת עולה בצורה משמעותית.

 

איך אפשר לשפר את המראה של השיניים?

רפואת השיניים המודרנית יודעת להעניק לכל מטופל מענה רפואי ואסתטי. טכניקות טיפול חדשות  מאפשרות לפתור ביום אחד בעיה של מחסור בשיניים או שיניים שבורות. מקרים של אבן שן צהובה או כתמים בשיניים נפתרים בקלות עם הלבנת שיניים. שיוף שיניים משמש לטיפול בקצוות חדים, שיניים שבורות וסדקים. אם תרצו שיניים מושלמות – ציפוי חרסינה מלא הוא הסוד. בפעם הבאה בה אתם מתבוננים בקנאה בחיוך המושלם של מגישי הטלוויזיה, תדעו שגם החיוך שלכם יכול להיות זוהר ומושלם לא פחות. כל שעליכם לעשות זה לפנות אל רופא שיניים שמתמחה ברפואה אסתטית ולבחור את הטיפול שמתאים לכם.

 

צרו קשר ונחזור בהקדם!

השאירו פרטים לייעוץ ללא התחייבות!

חכו! אל תפספסו את המאמרים המקצועיים שלנו

הסרת שיער בלייזר

לכל אדם יש שיער בחלקי גופו השונים. ישנם אנשים שיש להם שיער דק או שיער עבה, ישנם אנשים שיש להם שיער בהיר או שיער כהה,

אחות סיעודית פרטית לבני הגיל השלישי

  הנוחות והיתרונות של שכירת שירותי אחות סיעודית מספקת מערך טיפול לבני הגיל השלישי שיש להם צרכים רפואיים מיוחדים או מורכבים. אחיות פרטיות הן מטפלות

השתלת שיניים ביום אחד- בעד ונגד

בעיות בשיניים הן מצב רפואי מאוד לא נעים שיכול להוביל לבעיות גדולות הרבה יותר. השיניים הן מעבר לחלק אסתטי בפנים, הן אלה שמאפשרות לעיסה וכניסה

איך נוכל לשלוט בחרדה שלנו?

רובינו עשויים לחוש מדי פעם תחושת חרדה, מתח וסטרס. חרדה יכולה לתקוף אותנו באופן חד פעמי ולעיתים היא עשויה להפוך לכרונית ומאיימת. עבור זה נדרש

האם CBD יכול לסייע לטחורים ופיסורה?

טחורים ופיסורה הן שתי מחלות שונות אשר מופיעות באזור פי הטבעת. מכיוון שהמחלות הללו מופיעות באזור דומה, ישנה נטייה לבלבל בין טחורים לבין פיסורה. אך

התקשרו עכשיו