שיטות ליישור שיניים בילדים

היחידה לבריאות השיניים מתחייבת למחיר הטוב ביותר!

יש שיטות שונות ליישור שיניים בילדים, ולכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה. שיטת הטיפול המסורתית המוכרת לכולם, היא יישור בסמכי מתכת או חרסינה, ואכן ילדים רבים מתנסים בה. עם זאת, בשנים האחרונות עלה הביקוש ליישור שיניים באמצעות פלטה שקופה נשלפת, ומתבגרים רבים מעדיפים דווקא אותה משום שהיא אינה נראית בפה ומאפשרת ליישר את השיניים בתהליך דיסקרטי שאינו פוגם באיכות החיים של המתבגר ובאורח החיים שלו. בואו נבדוק מה היתרונות והחסרונות בכל שיטה ליישור שיניים, ואיזו שיטה היא הטובה ביותר לילדים. 

פלטת אינוויזליין – האלטרנטיבה הבלתי נראית

פלטת האינוויזליין פרצה דרך בעולם האורתודונטיה בתחילת שנות ה־90, אולם היא עדיין נחשבת טיפול חדשני ומציעה חלופה טובה לגשר הסמכים המוכר. הפלטה עשויה פלסטיק חלק ושקוף. היא נוחה לשימוש ואינה נראית. אפשר להסיר אותה בקלות בעת האכילה והצחצוח ובכך לשמור על היגיינת פה טובה ועל תחושה נעימה ונוחה של המטופל. אף שהפלטה המיוחדת הזאת מאוד מבוקשת בקרב מטופלים רבים, היא אינה מתאימה לכולם. ילדים לא יכולים להתחיל טיפול ליישור שיניים באינוויזליין עד שכל השיניים הקבועות שלהם צמחו, והדבר קורה בדרך כלל בגיל 12 או 13. כמו כן, הילדים צריכים להקפיד על הנחיות הטיפול, להרכיב את הפלטה לפחות 22 שעות ביממה ולא להסיר אותה יותר ממה שנחוץ. הם צריכים לשמור עליה היטב כדי שלא תאבד, והדבר דורש מהם מידה מסוימת של בגרות רגשית ואחריות.  יש לציין שבהשוואה לשיטת הסמכים המסורתית המתאימה לטיפולים מורכבים במנשך בעייתי, פלטת האינוויזליין מתאימה לטיפולים קלים ופשוטים, ואם מדובר בטיפול אורתודונטי ראשון, כדאי ליישם שיטות טיפול מסורתיות יותר. 

סמכי מתכת או חרסינה

בעשורים האחרונים חלה התקדמות טכנולוגית משמעותית בהכנת סמכי המתכת או החרסינה והתקנתם בפה המטופל. כבר אין מדובר בגשר המסורבל והלא נוח שרובנו זוכרים מילדותנו. הסמכים היום הם דקים יותר, נוחים יותר ונעימים יותר למגע בפה. הטיפולים כבר אינם ארוכים כפי שהיו בעבר הודות לטכנולוגיה ממוחשבת שמאפשרת התאמה מושלמת לפה המטופל. ילדים רבים מעדיפים דווקא את המראה הייחודי של הסמכים כיוון שאפשר להתאים להם פסים בצבעים שונים המוסיפים לילד שובבות נחמדה. טיפול בסמכי מתכת הוא הטיפול הטוב ביותר למצבים מאתגרים של מנשך בעייתי, והטיפול בכללותו לא נמשך זמן רב מדי. 

באיזה טיפול כדאי לבחור?

כדי לדעת באיזו שיטת יישור שיניים לילדים כדאי לכם לבחור התייעצו עם האורתודונט והבינו ממנו מהו הטיפול האורתודונטי המיטבי שנחוץ לילד שלכם, כמה זמן הוא יימשך ואיך להתמיד בו כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר. אם אתם מתלבטים בין פלטת אינוויזליין או גשר סמכים מסורתי, האורתודונט שלכם יעזור לכם לקבל החלטה מושכלת המתאימה לילד, לצורכי הטיפול שלו ולרצונותיו.

אז מה היה לנו בכתבה:

היחידה לבריאות השיניים

היחידה לבריאות השיניים

היחידה לבריאות השיניים היא חברה שמחברת שורה של מרפאות שיניים בישראל ומעניקה לכם קורת גג אחת, תחתה תוכלו למצוא את כל טיפולי השיניים.
החל מסתימת שיניים, דרך טיפולי שורש ועד השתלות שיניים, הרמות סינוס, שיקום פה, ניתוחי חניכיים ועוד.

אחד היתרונות החשובים ביותר של היחידה לבריאות שיניים וזה שגם עמד בלב ההמלצה שלנו על החברה, הוא הקפדנות היתרה שבה בוחרת החברה את רופאי ומרפאות השיניים איתם היא עובדת. היחידה לבריאות השיניים מציעה לכם בראש ובראשונה, מגוון רחב מאוד של טיפולים ודרכה תוכלו למעשה לעבור כל טיפול שיניים שדרוש לכם, אפילו טיפולי שיניים תחת הרדמה מלאה והשתלות שיניים ביום אחד. אבל מעבר לכך, כל רופא וכל מרפאה איתם עובדת היחידה לבריאות השיניים, עברו בחינה מדוקדקת של החברה, הן ברמה המקצועית והן ברמת השירות ושביעות הרצון של הלקוחות ובשתי הקטגוריות האלה, אין לה מתחרים – היחידה לבריאות השיניים יודעת לעשות את זה מקצועי ואדיב.

צרו קשר ונחזור בהקדם!

חכו! אל תפספסו את המאמרים המקצועיים שלנו

סוגים של טיפולי שיניים שכדאי להכיר

יש פחדים שאנחנו מצליחים להתגבר עליהם בשלב מסוים בחיינו; המפלץ שבארון, השד שמתחת למיטה, מבחנים במתמטיקה ועוד רבים אחרים. מצד שני, על ביקורים אצל רופא

שיקום פה

שיקום פה

רובנו המכריע עוברים טיפולי שיניים נקודתיים לאורך חיינו במטרה לתחזק את השיניים ולמנוע התדרדרות משמעותית במצבן. חלקנו, לעומת זאת, יכולים להגיע למצב של הרס נרחב

השתלת שיניים

השתלת שיניים

בעשור האחרון חלה מהפכה של ממש בתחום השתלות השיניים עם שורה של טכנולוגיות טיפול חדשות, המאפשרות לכל אדם ליהנות משיניים חדשות, בין שמדובר בחוסר של

טיפולי שיניים לחולים בסיכון גבוה

חולים בסיכון גבוה עלולים לסבול מתופעות לוואי שונות המשפיעות על מצב הפה ועל בריאות השיניים והחניכיים. תרופות רבות שניתנות לחולים בסיכון גבוה, עלולות גם הן

סניפים בכל הארץ:

מרכז:

דרום:

צפון:

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!